Polecamy najlepsze miejsca na majówkę w Polsce. Sprawdź jakie i koniecznie tam się wybierz!

Dokąd wybrać się na majówkę, żeby się zrelaksować i zobaczyć coś ciekawego, a jednocześnie nie wydać zbyt wiele? Sprawdź, jakie miejsca proponujemy na długi majowy weekend.
/ 24.04.2018 03:21

Gdzie na majówkę? W tym roku majowy weekend zamienia się w tydzień, bo wystarczy wziąć 3 dni urlopu, żeby mieć aż 9 dni wolnego. To już miniwakacje, przedsmak letniego urlopu. Warto ten czas wykorzystać i ruszyć się z domu. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, bo Polska oferuje wiele atrakcyjnych miejsc zarówno dla miłośników leniuchowania, jak i zwolenników aktywnego wypoczynku.  Polecamy parki narodowe. Jest ich w całym kraju 23. Wybraliśmy te, naszym zdaniem, najbardziej ciekawe. Nie polecamy Tatr, które w tym okresie są wyjątkowo zatłoczone. Oto nasze propozycje nie tylko na długi majowy weekend, ale również na wakacje.

Parki narodowe

To idealne miejsce dla wszystkich, którzy pragną odpocząć i nacieszyć się naturą. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno osoby preferujace aktywny odpoczynek, jak i leniuchowanie czy rodziny z dziećmi. Parki oferują wiele tras turystycznych, szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych czy konnych i innnych atrakcji. W pobliżu możemy się zatrzymać się gospodarstwach agroturystycznych, kwaterach prywatnych, pensjonatach czy domkach letniskowych.

Dla aktywnych

W parkach narodowych możemy np. skorzystać z organizowanych tam wycieczek i wybrać się na fotograficzne polowanie na łosia czy wilka (np. w Biebrzańskim Parku Narodowym) w towarzystwie przewodnika, który zna szlaki zwierząt, lub podziwiać rozlwewiska Narwi zwanej polską Amazonkę z łodzi pychówki w Narwiańskim Parku Narodowym. 

I mniej aktywnych

Jeśli lubisz słońce, spokój i opalanie znajdziesz go np. na Roztoczu, nad Stawami Echo w Zwierzyńcu, lub Słowińskim Parku Narodowym, a także jeziorami w Borach Tucholskich. 

Polecamy!Bieszczady. Atrakcyjne o każdej porze roku Malownicze Roztocze. 8 miejsc, które waro zobaczyć Kruszyniany - tatarska wioska

Tutaj znajdziesz więcej informacji o ciekawych miejscach, które warto zobaczyć.

Redakcja poleca

REKLAMA