Peeling węglowy wykorzystuje właściwości węgla aktywnego w celu głębokiego oczyszczenia i złuszczenia wierzchnich warstw naskórka. W gabinetach kosmetycznych łączy się go dodatkowo z zastosowaniem promienia laserowego, który wzmacnia właściwości oczyszczające węgla.
Ale zalety węgla możesz również przetestować w domu na własnej skórze. Sięgnij po peelingi, które świetnie oczyszczają skórę, pozostawiając ją gładką i promienną. Większość z nich przeznaczona jest do pielęgnacji skóry trądzikowej, tłustej, ale na rynku są również takie, które nie podrażniają nawet delikatnej i alergicznej skóry. W naszej galerii znajdziesz 6 peelingów węglowych w cenach od 9 do 135 zł.
Zalety peelingu węglowego
Węgiel aktywny dzięki swojej budowie, czyli niezwykłej mikroporowatości i negatywnemu ładunkowi elektrycznemu, ma zdolność przyciągania do swojej powierzchni toksyn (których ładunek elektryczny jest dodatni).
Oprócz toksyn, usuwa także nadmiar sebum czy też zrogowaciały naskórek. Pierwiastek ten wykazuje także właściwości: antybakteryjne, przeciwzapalne, rozjaśniające i kojące.
fot. Peeling węglowy/Adobe Stock, kazmulka
Peeling węglowy w gabinecie kosmetycznym
Zabieg polega na naświetlaniu laserem skóry pokrytej specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w nierówności skóry, pory i absorbują energię światła laserowego w wyniku czego powstają "mikroeksplozje" powodujące: głębokie oczyszczenie skóry.
Rezultatem zabiegu są także zwężone pory skóry, zmniejszone stany zapalne, ujednolicony koloryt. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, może być odczuwalne jej napięcie.
Po trzech dniach od wykonania peelingu, może pojawić się także delikatne złuszczanie. Minimum przez dwa tygodnie należy stosować fotoprotekcję w postaci kremów z filtrem SPF 30 - 50.
Przeciwwskazania do zabiegu laserowego peelingu węglowego:
- cukrzyca,
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby nowotworowe,
- choroby tkanki łącznej,
- aktywna opryszczka,
- nadwrażliwość na światło lasera,
- świeża opalenizna.
Czytaj także:
Peeling kawitacyjny - jak działa i jakie daje efekty?
Peeling enzymatyczny - najlepsze produkty
Peeling chemiczny - zalety stosowania
Peeling węglowy AA, cena 15,90 zł
Peeling marki AA poza aktywnym węglem zawiera kwas migdałowy, który delikatnie złuszcza naskórek, poprawiając kondycję i koloryt skóry oraz ekstrakt z zielonej herbaty, który odświeża i działa detoksykująco.
Peeling węglowy Marion, cena 9 zł
Peeling oprócz aktywnego węgla bambusowego, który absorbuje toksyny i zanieczyszczenia z powierzchni skóry, zawiera białą glinkę kaolin, która działa ściągająco, odżywczo i regenerująco.
Peeling węglowy Beauty Formulas, cena 9 zł
Peeling marki Beauty Formulas, oprócz węgla aktywnego, zawiera zmielone pestki moreli, które świetnie złuszczają martwe komórki naskórka.
Peeling węglowy Duetus, cena 22 zł
Ten drobnoziarnisty peeling przeznaczony jest do skóry mieszanej, tłustej, z widocznymi niedoskonałościami. Zawiera drobinki korundu i zmielonych nasion czarnuszki, które złuszczają martwy naskórek wygładzając skórę. Oprócz węgla aktywnego w jego składzie znajdziesz ekstrakt z lukrecji, który detoksykuje, oczyszcza i wyrównuje koloryt.
Peeling węglowy Isana, cena 15 zł
Peeling dedykowany jest skórze normalnej, mieszanej i tłustej. Zawiera mineralne drobinki z lawy wulkanicznej, które usuwaną martwy naskórek. Kosmetyk wegański. Formuła jest w 100% wolna od mikroplastiku.
Peeling węglowy Erborian, cena 135 zł
Peeling w formie maski dogłębnie oczyszcza skórę, usuwając martwe komórki i ograniczając wydzielanie sebum. Po zastosowaniu skóra jest matowa i gładka.
Oprócz węgla aktywnego zawiera kompleks 7 ziół, które działają kojąco, nawilżająco i antyoksydacyjnie.