Peeling węglowy - jak go stosować i jakie daje efekty? Zobacz 6 świetnych kosmetyków

Peeling węglowy to zabieg, podczas którego wykorzystuje się laser oraz węgiel aktywny w celu głębokiego oczyszczenia i złuszczenia wierzchnich warstw naskórka.
Małgorzata Machnicka / 05.10.2021 05:23

Peeling węglowy wykorzystuje właściwości węgla aktywnego w celu głębokiego oczyszczenia i złuszczenia wierzchnich warstw naskórka. W gabinetach kosmetycznych łączy się go dodatkowo z zastosowaniem promienia laserowego, który wzmacnia właściwości oczyszczające węgla.

Ale zalety węgla możesz również przetestować w domu na własnej skórze. Sięgnij po peelingi, które świetnie oczyszczają skórę, pozostawiając ją gładką i promienną. Większość z nich przeznaczona jest do pielęgnacji skóry trądzikowej, tłustej, ale na rynku są również takie, które nie podrażniają nawet delikatnej i alergicznej skóry. W naszej galerii znajdziesz 6 peelingów węglowych w cenach od 9 do 135 zł. 

Zalety peelingu węglowego

Węgiel aktywny dzięki swojej budowie, czyli niezwykłej mikroporowatości i negatywnemu ładunkowi elektrycznemu, ma zdolność przyciągania do swojej powierzchni toksyn (których ładunek elektryczny jest dodatni).

Oprócz toksyn, usuwa także nadmiar sebum czy też zrogowaciały naskórek. Pierwiastek ten wykazuje także właściwości: antybakteryjne, przeciwzapalne, rozjaśniające i kojące.

peeling węglowy efektyfot. Peeling węglowy/Adobe Stock, kazmulka

Peeling węglowy w gabinecie kosmetycznym

Zabieg polega na naświetlaniu laserem skóry pokrytej specjalną koloidalną zawiesiną węglaPodczas zabiegu drobinki węgla wnikają w nierówności skóry, pory i absorbują energię światła laserowego w wyniku czego powstają "mikroeksplozje" powodujące: głębokie oczyszczenie skóry.

Rezultatem zabiegu są także zwężone pory skóry, zmniejszone stany zapalne, ujednolicony kolorytBezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, może być odczuwalne jej napięcie.

Po trzech dniach od wykonania peelingu, może pojawić się także delikatne złuszczanie. Minimum przez dwa tygodnie należy stosować fotoprotekcję w postaci kremów z filtrem SPF 30 - 50.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego peelingu węglowego:

  • cukrzyca,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby tkanki łącznej,
  • aktywna opryszczka,
  • nadwrażliwość na światło lasera,
  • świeża opalenizna.

Czytaj także:
Peeling kawitacyjny - jak działa i jakie daje efekty?
Peeling enzymatyczny - najlepsze produkty
Peeling chemiczny - zalety stosowania

Redakcja poleca

REKLAMA