Wodorowe oczyszczanie twarzy (a także szyi i dekoltu) to bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, który można wykonywać przez cały rok, ponieważ nie uwrażliwia na promienie słoneczne. Jak działa i jak szybko widać efekty wodorowego oczyszczania twarzy?
Spis treści:
- Na czym polega wodorowe oczyszczanie twarzy?
- Wodorowe oczyszczanie twarzy krok po kroku
- Wodorowe oczyszczanie twarzy - efekty przed i po
- Wodorowe oczyszczanie twarzy - dla kogo?
- Wodorowe oczyszczanie twarzy - przeciwwskazania
- Wodorowe oczyszczanie twarzy - cena
Na czym polega wodorowe oczyszczanie twarzy?
Wodorowe oczyszczanie twarzy to zabieg, który polega na wtłaczaniu w głąb skóry i pod dużym ciśnieniem mikrocząsteczek aktywnego wodoru.
Wodorowe oczyszczanie łączy w sobie zalety kilku zabiegów kosmetycznych, m.in. peelingu kawitacyjnego, który dogłębnie oczyszcza, infuzji tlenowej, który działa odmładzająco oraz zastosowanie ultradźwięków i fal radiowych.
Wodorowe oczyszczanie twarzy krok po kroku
Oczyszczanie wodorowe twarzy dzieli się na 6 etapów.
- Zabieg rozpoczyna się peelingiem kawitacyjnym (lub mikrodermabrazją diamentową), który ma za zadanie oczyścić skórę z zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka.
- Następnie przeprowadzany jest peeling wodorowy, który dogłębnie oczyszcza skórę, neutralizuje wolne rodniki spowalniając procesy starzenia się skóry.
- Kolejnym etapem jest infuzja tlenowa, podczas której kosmetolog dobiera silnie skoncentrowaną ampułkę do rodzaju skóry i podaje ją za pomocą tlenu pod ciśnieniem.
- Następnym krokiem jest zabieg z zastosowaniem ultradźwięków (sonoforeza). To masaż wykonany specjalną głowicą emitującą ultradźwięki, który poprawia przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu ułatwia substancjom odżywczym wnikanie w głębsze warstwy skóry.
- Piąty etap to zabieg z wykorzystaniem fal radiowych, który stymuluje tkanki i włókna kolagenowe, co znacząco poprawia elastyczność i jędrność skóry.
- Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy kończy się masażem przy pomocy głowicy chłodzącej, który obkurcza naczynia krwionośne i łagodzi zaczerwienienia.
fot. Wodorowe oczyszczanie twarzy/Adobe Stock, zinkevych
Wodorowe oczyszczanie twarzy - efekty przed i po
Efekty wodorowego oczyszczania twarzy widać już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się odświeżona i zregenerowana.
Jego regularne wykonywanie poprawia elastyczność i jędrność skóry, a także znacząco wpływa na jej nawilżenie i złagodzenie stanów zapalnych.
Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy:
- zmniejsza widoczność przebarwień,
- neutralizuje wolne rodniki,
- wyrównuje koloryt skóry,
- ujędrnia i zwiększa elastyczność skóry,
- dotlenia i nawilża skórę,
- oczyszcza pory,
- łagodzi stany zapalne,
- reguluje wydzielanie sebum,
- uszczelnia naczynia krwionośne.
Wodorowe oczyszczanie twarzy - dla kogo?
Zabieg przeznaczony jest dla każdego typu cery, również tej wrażliwej i trądzikowej, ale wskazaniem jest zmęczona, sucha i szara skóra pozbawiona blasku.
Zabieg będzie idealny dla ciebie, jeśli:
- twoja skóra wymaga dogłębnego oczyszczenia,
- widać na niej pierwsze oznaki starzenia,
- masz skórę trądzikową, z niedoskonałościami (rozszerzone pory, zaskórniki, nadmierna produkcja sebum),
- masz cerę naczynkową i wrażliwą,
- zmagasz się z przebarwieniami posłonecznymi lub potrądzikowymi.
Przeciwwskazania
Istnieje niewiele przeciwwskazań do wodorowego oczyszczania twarzy, ponieważ jest to zabieg bezinwazyjny, który nie wymaga okresu rekonwalescencji.
Zabiegu wodorowego oczyszczania twarzy nie powinno wykonywać się przy aktywnych chorobach skóry (m.in. opryszczka, zmiany ropne) i patologicznych stanach chorób przewlekłych (np. nowotwory, cukrzyca).
Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na prąd elektryczny, obecność rozrusznika serca oraz metalowe implanty. Niektóre etapy wodorowego oczyszczania twarzy można wykonywać w ciąży lub w okresie karmienia piersią.
Wodorowe oczyszczanie twarzy - cena
Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy kosztuje od 250 do nawet 400 złotych. Trwa od 45 do 90 minut, w zależności od ilości wybranych etapów i tego, czy wykonywany będzie również na szyi i dekolcie.
Zabieg można wykonywać co 3-4 tygodnie.
Czytaj także:
Oczyszczanie twarzy w domu krok po kroku
Peeling enzymatyczny - jak go używać + najlepsze produkty
Peeling chemiczny - zalety zabiegu