usta z pokazu Marc fot. FREE

Usta na kolorowo

Pomalowane usta oznaczają, że masz silną osobowość i nie boisz się swojej kobiecości. Dlatego sięgnij po szminkę lub błyszczyk w wyrazistym kolorze!
Elżbieta Mańkowska / 29.10.2013 09:50
usta z pokazu Marc fot. FREE
Mocny kolor na ustach nie jest zarezerwowany wyłącznie na wieczór. Idealnie sprawdzi się na co dzień. Nie tylko dlatego, że wygląda efektownie i jest modny. Przede wszystkim bardzo łatwo go wykonać. Jeśli rano nie masz czasu, by nałożyć cienie i eyeliner, po prostu pomaluj usta szminką. Zwłaszcza, że najnowsze szminki mają lekkie konsystencje i wysoką koncentrację pigmentów, dzięki czemu nie czuje się ich na ustach, ale kolor jest intensywny i trwały.

Lekkie Błyszczyki


Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana do szminki, zacznij od kolorowego błyszczyka. Na topie są teraz kosmetyki, które nadają ustom transparentny odcień i delikatny połysk. Natomiast zdecydowanie passé błyszczyki pokrywające usta grubą warstwą lśniących drobinek. Wybieraj błyszczyki o lekkim, winylowym połysk, które delikatnie rozświetlą Twoje usta.

Szminka na co dzień


Prawdziwym hitem są teraz lekkie, ale trwałe szminki, które wyglądają jak błyszczyki. Dzięki temu ich aplikacja jest bardzo prosta, a kolor dobrze trzyma się przez kilka godzin. Zapamiętaj, że szminki w intensywnych kolorach są tak naprawdę bardzo uniwersalne.
Dzięki nim możesz zrobić zarówno delikatny, transparentny makijaż, jak i bardzo wyrazisty. Wszystko zależy od Ciebie.

Konturówka: tak czy nie?


Przydatna może być kredka w kolorze zbliżonym do szminki, nigdy ciemniejsza. Za jej pomocą wyrównasz kontur ust i zapobiegniesz rozmazywaniu się szminki. Możesz pomalować nią całe usta i potem nałożyć tylko błyszczyk. Jeżeli pomalujesz kredką całe usta, a potem nałożysz szminkę, makijaż będzie bardziej trwały i wyrazisty. Konturówka jest idealna do szybkich poprawek makijażu ust w ciągu dnia.

Na podstawie artykułu Tomek Kocewiak/ Uroda