błyszczyki fot. Fotolia

Błyszczyk do ust - jak wybrać i nakładać

Latem warto sięgnąć po błyszczyk, bo ten kosmetyk jest nie tylko lekki, ale też pięknie lśni w promieniach słońca - wybierz ten najlepszy
/ 07.08.2013 06:38
błyszczyki fot. Fotolia
Błyszczyk dodaje ustom połysku i je nawilża. To idealny kosmetyk na lato. Szybki i prosty sposób aplikacji (bez użycia lusterka) sprawia, że błyszczyki mają wiele zwolenniczek. Lekka konsystencja wynagradza nawet to, że kosmetyk trzeba często nakładać, bo nie utrzymuje się na ustach zbyt długo.

Rodzaje błyszczyków

Dostępne są błyszczyki w podłużnych opakowaniach z aplikatorem, tubkach i pudełeczkach. Te ostatnie nanosimy palcem. Mogą być transparentne lub kolorowe, z tym że nawet czerwony błyszczyk nie wygląda na ustach tak intensywnie, jak szminka w tym kolorze. Niektóre zawierają złote drobinki, które ładnie połyskują na wargach. Nowością są błyszczyki z dodatkową końcówką, którą można nałożyć zawarty w niej żel wybielający zęby.

Jak nakładać błyszczyk

Połysk uwydatnia niedoskonałości, np. spierzchnięty naskórek. Dlatego wygładź wcześniej wargi, masując je miękką szczoteczką do zębów, a potem smarując odżywczym balsamem, np. z miodem. Błyszczyk trzyma się dobrze tylko na suchych ustach. Nakładaj go stopniowo, cienkimi warstwami. Jeśli wyjdziesz poza kontur ust – nie szkodzi. Uważaj tylko, aby nadmiar kosmetyku nie zgromadził się w kącikach ust.

To Ci się przyda: Błyszczyk ze złotymi drobinkami, Oriflame, cena: 27 zł; Błyszczyk L’Oréal Paris, cena: 35 zł; Trwały błyszczyk, Bell, cena: 11,40 zł; Błyszczyk z żelem wybielającym usta, Bourjois, cena: 40 zł;