Urodowe trendy lat 90. - 6 największych grzechów

Najgorsze urodowe trendy lat 90. fot. FREE
Trudno nam uwierzyć, że kiedyś tak wyglądałyśmy!
Karolina Kalinowska / 16.03.2016 05:17
Najgorsze urodowe trendy lat 90. fot. FREE

Lata 90. to jedna z najdziwniejszych dekad pod względem urodowych trendów. Dzisiaj większość z nich uważana jest za tandetne i utrzymane w złym guście. Jakich trendów wstydzimy się najbardziej?

1. Usta obrysowane konturówką

W latach 90. konturówka była kosmetykiem, którym kobiety wyrządzały sobie prawdziwą krzywdę. Zamiast dobrać odcień konturówki do koloru pomadki, wybierano odcień z nim kontrastujący - najczęściej o wiele ciemniejszy. Dziś taki makijaż uznawany jest za wpadkę!

2. Karbowane włosy

Włosy pełne objętości (po użyciu karbownicy) to jeden z głównych urodowych trendów końca lat 90. Kiedyś za tym efektem szalały wszystkie dziewczyny, dziś karbowane włosy zupełnie odeszły w zapomnienie. Szczerze mówiąc, wcale nas to nie dziwi! Efekt był bardzo sztuczny i wcale nie dodawał uroku.

3. Za cienkie brwi...

Obecnie w modzie jest mocne zaznaczanie grubych (naturalnych) brwi. W latach 90. było zupełnie inaczej. Brwi zamieniano w bardzo cienkie linie i pozbywano się większości włosków.

4. Jasne pasemka na włosach

Za śladem Rachel z serialu "Przyjaciele" kobiety masowo zaczęły nosić na włosach pasemka. Z perspektywy czasu łatwo zauważyć, że to nie dodawało im urody. Włosy rozjaśniano w zbyt grubych pasmach, a zamiast płynnego przechodzenia z koloru do koloru wybierano kontrastujące barwy. Aż ciarki przechodzą!

5. Brokat we włosach

Pamiętajcie zdjęcia Britney Spears obsypanych brokatem od stóp do głów. W latach 90. modne było stosowanie żeli do włosów z brokatową poświatą oraz posypywanie brokatem całego ciała. Choć brokat i błysk nadal są w modzie, trudno przypuszczać, aby kiedykolwiek powróciły w podobnej formie.

6. Mini koczki

To z jednej strony bardzo słodka i urocza fryzura. Jednak także niezwykle infantylna. Kilka mini koczków zawiązanych na całej głowie, to z pewnością jeden z największych urodowych grzechów tamtych lat.

Więcej urodowych trików i porad:

6 najgorszych błędów podczas oczyszczania twarzy
7 kosmetycznych hitów marca
7 kosmetyków, na które nie ma sensu wydawać fortuny
 

Redakcja poleca

REKLAMA