Sylwestrowy makijaż 2011!

Nie ma lepszej okazji niż koniec roku, aby naprawdę zaszaleć. Jeśli więc cały rok byłaś oszczędna w doborze kolorów, teraz pora uderzyć w mocne tony…
/ 22.12.2011 21:19

Nie ma lepszej okazji niż koniec roku, aby naprawdę zaszaleć. Jeśli więc cały rok byłaś oszczędna w doborze kolorów, teraz pora uderzyć w mocne tony…

Fenomenalne rozwinięcie idei eyelinera – gruba dwukolorowa fala ozdabia górną powiekę i nadaje oku kociego kształtu. Zestawienie soczystej czerni z zimnym szarym jest niezwykle eleganckie i tajemnicze – świetnie pasujące do nowoczesnych, minimalistycznych sukienek oraz klimatów Dalekiego Wschodu. Całości dopełnia szklista czerwona pomadka oraz czarna emalia na paznokciach.

Zobacz więcej propozycji makijaży: Makijaż sylwestrowy 2011

Fot. Geoff Barrenger, „Pulp Magazine”

Oranż odmienia się w tym sezonie poprzez różne odcienie – złocisty i rdzawy dodają twarzy niespotykanego blasku i świetnie ozdabiają nie tylko powieki, ale też usta, policzki oraz paznokcie. Idąc w taką monochromatyczność pamiętajmy, aby bawić się stopniowaniem koloru – cień wokół oka narasta w zagłębieniu powieki i wyprowadzony jest aż do skroni powoli się rozcierając w złote tony. Podobnie róż – najintensywniej zaaplikowany jest powyżej kości policzkowej, co wspaniale rzeźbi rysy twarzy.

Fot. Geoff Barrenger, „Pulp Magazine”

Dla bardziej odważnych i spontanicznych jest mieszanka różnych odcieni czerwieni – pozornie do siebie nie pasujących. A więc pomidorowe oczy z metalicznym blaskiem, obrysowane bogato wokoło aż do łuku brwiowego; malinowe usta z delikatnym połyskiem oraz różane paznokcie dodające subtelności i kobiecości. Brwi pozostają naturalne, rzęsy lekko wzmocnione maskarą i cienką linią eyelinera.

Fot. Geoff Barrenger, „Pulp Magazine”

Coś dla femme fatale, która wybierze kreację wyzywającą i seksowną i na pewno nie będzie chciała pozostać w cieniu zabawy. Oczy obrysowane są mocno wysyconym fioletowym cieniem wychodzącymi daleko poza zewnętrzny kącik oka. Do tego mocno zarysowana brew oraz burgundowe usta i trudno się oprzeć zmysłowej magii. Taki makijaż wymaga idealnie jasnej cery i wyraźnego wyrzeźbienia policzków ciemniejszym różem.

Fot. Alex Lubomirski „Vogue Germany”

I na koniec zupełna abstrakcja dla lubiących zjawiskowość i oryginalność bez granic. Ptasi makijaż wykorzystujący element pióra naklejony pod okiem oraz awangardową kreskę namalowaną czarnym eyelinerem wzdłuż zagłębienia górnej powieki. Delikatnie zaznaczone rzęsy oraz mocno czerwone usta wspaniale dopełniają tego minimalistycznego acz ekscytującego make-upu. Pióra jak aplikacja karnawałowa są zdecydowanie trendy w tym roku!

Fot. Sathoshi Saikusa „S Moda”

Redakcja poleca

REKLAMA