Puder sypki - jaki kosmetyk najlepiej wybrać

Ten kosmetyk jest nadal mało popularny, a niewiele osób zna jego właściwości.
Karolina Kalinowska / 14.11.2016 05:58

Na rynku dostępna jest niezliczona ilość kosmetyków. Możemy wybierać między niewyobrażalną ilością kolorów i rodzajów. Jednak dzięki tak wielu możliwościom, każda z nas jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Dobra, ale jest również druga strona medalu. Gdy wybór jest tak duży, paradoksalnie nie zdajemy sobie sprawy z możliwości, jakie mamy. Jesteśmy przyzwyczajone do jednego kremu, podkładu, tuszu czy korektora i nie szukamy inny możliwości. Przecież może się okazać, że są produkty lepsze dla naszej skóry. Bardzo dobrym przykładem jest puder. Zazwyczaj używamy tego tradycyjnego w kamieniu. A czy kiedyś używałyście pudru sypkiego?

Niezwykłe kosmetyki, które zapragniesz mieć

Czy warto używać pudru sypkiego?

Warto...  Wysokiej jakości sypkie pudry to sproszkowane minerały, które nie zawierają konserwantów. To właśnie sprawia, że są niezwykle lekkie i delikatne. Wszystko dzięki temu, że stężenie talku, konserwantów i substancji zapachowych jest w nich minimalna. To sprawia, że mogą je stosować nawet osoby o bardzo wrażliwej skórze.

Podstawowym zadaniem pudru jest dodanie skórze blasku i zamaskowanie niedoskonałości. Przed jego nałożeniem pamiętaj o nawilżeniu twarzy, bo istnieje niebezpieczeństwo podkreślenia drobnych zmarszczek.

Jak stosować sypki puder?

Należy wcierać go w skórę kolistymi ruchami, przy pomocy pędzla przeznaczonego do nakładania kosmetyków mineralnych. Warto w niego zainwestować, bo w dużej mierze od niego zależy wygląd twojego makijażu.

7 marek, które kochają wielbicielki kosmetyków