Podkład od podstaw

Jak go dobrze dobrać i nałożyć, aby cera wyglądała na nieskazitelną? Radzi makijażystka.

/ 16.02.2012 18:02 POWRÓT DO ARTYKUŁU


Sztuka rozprowadzania

Większość z nas nakłada podkład za pomocą palców, bo jest to szybka i wygodna forma aplikacji. Jednak makijażyści zgodnie twierdzą, że dzięki pędzlom i gąbkom można osiągnąć bardziej naturalny efekt. Pędzle ułatwiają precyzyjne nałożenie podkładu w tych miejscach, w których jest on rzeczywiście potrzebny. Natomiast gąbki umożliwiają nałożenie go bardzo cienką warstwą.

Gąbka Nie może być zbyt duża, ponieważ wtedy trudno jest nałożyć nią podkład wokół oczu czy przy skrzydełkach nosa. Najlepiej kupować duże opakowania małych, trójkątnych gąbek i często je zmieniać. Dzięki gąbce można też łatwo usunąć ze skóry nadmiar podkładu – wystarczy, że ją zwilżysz i lekko przyciśniesz w miejscu, gdzie jest go zbyt dużo. Jedyną wadą gąbek jest to, że podczas ich stosowania zużywa się o wiele więcej podkładu.

Pędzel Najlepsze są płaskie, sztywne pędzle wykonane ze sztucznego włosia. Nakładając podkład przykładaj pędzel równolegle (a nie prostopadle!) do twarzy. Dzięki temu nałożysz cieńszą warstwę kosmetyku i dokładniej go rozprowadzisz.

Na zdjęciu: 1. Gąbka do nakładania podkładu (Shiseido, 40 zł); 2. Precyzyjna gąbka (Sephora, 29 zł); 3. Gąbeczka do makijażu (Bobbi Brown, 25 zł); 4. Pędzel do podkładu nr 47 (Sephora Professionnel, 45 zł); 5. Pędzel do różu i podkładu nr 187 (MAC, 120 zł); 6. Pędzel do podkładu nr 47 (Sephora Professionnel, 19 zł).  

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)