POLECAMY

Podkład i korektor – w czym mogą pomóc?

Jak wybrać kosmetyki, które pomogą zatuszować drobne mankamenty naszej cery i sprawią, że będzie ona wyglądała naturalnie i nieskazitelnie? Jakie kosmetyki pomogą zatuszować „pajączki” a jak się malować, żeby skorygować owal twarzy? Jaski korektor wybrać?
Podkład i korektor – w czym mogą pomóc?

„Pajączki”

Rozszerzone naczynka krwionośne należy pokryć zielonym korektorem lub podkładem o jasnoniebieskim odcieniu – staną się mniej widoczne.
Na twarz nałożyć podkład o naturalnym odcieniu, a makijaż utrwalić odrobiną sypkiego pudru.
Kości policzkowe, czoło oraz brodę delikatnie zamaskować różem o odcieniu jasnobrązowym.

Zobacz też: Jak się pozbyć pajączków?

Kształt twarzy

Skorygować rysy twarzy można o wiele tańszym sposobem – stosując puder i róż. Dzięki nim można nie tylko ukryć mankamenty, ale i podkreślić pewne elementy.
Optycznie wyszczupla zbyt okrągłą twarz nałożenie po jej bokach ciemniejszego podkładu, koniecznie dokładnie go rozcierając. Granica między kolorami podkładu nie może być widoczna. Pełne policzki będą się wydawać szczuplejsze, kiedy zastosuje się odrobinę niezbyt jasnego różu i rozetrze się go poniżej kości policzkowych w kierunku skroni.

Korektor

Niedoskonałości cery nie potrafi jednak czasem ukryć najlepiej nałożony podkład. Drobne wypryski, rozszerzone naczynka krwionośne czy przebarwienia doskonale zamaskują bazy lub korektory lepiej maskujące niedoskonałości. Zawierają one więcej pigmentów, ale za to mniej pudru i innych składników. Mają one różne odcienie i każdy z nich spełnia inną funkcję:

  • biały – powoduje, że skóra staje się jaśniejsza i bardziej promienna. Nadaje się do każdego typu cery, ale zalecana jest głównie dla cery zmęczonej,
  • różowy – ożywia ziemistą, matową cerę, przywraca również dobry wygląd zanikającej po lecie opaleniźnie,
  • żółty – maskuje przebarwienia i ujednolica koloryt skóry, minimalizuje widoczne sińce,
  • beżowy – sprawia, że piegi stają się mniej widoczne, ujednolica kolor skóry,
  • zielony – maskuje rozszerzone naczynka krwionośne, przebarwienia i rumieńce.

Wszystkich rodzajów baz czy korektorów można używać w określonych miejscach lub stosować na całą twarz. Nakłada się je pod podkład punktowo, dokładnie rozcierając i wmasowując w skórę, by zatrzeć granice.

Zobacz też: Sposoby na ukrycie cieni pod oczami

Puder

Do każdego rodzaju cery nadaje się puder sypki, doskonale wchłaniający wilgoć i tłuszcz. Puder w kamieniu, posiadający te same właściwości, jest bardziej praktyczny w użyciu, ponieważ się nie rozsypuje. Łatwy i utrzymujący się na twarzy przez cały dzień jest natomiast puder w kremie, a puder w kulkach dodaje skórze blasku. Z kolei jako podkład pod makijaż stosuje się tzw. puder kompaktowy.

Stosując wybrany puder nie wolno jednak pominąć skóry szyi i dekoltu. Zbyt wielka różnica w kolorystyce tych partii ciała spowoduje bowiem, że makijaż wcale nie będzie wyglądał elegancko, a wręcz niechlujnie.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)