Najczęstszą postacią choroby jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Do wysiłkowego nietrzymania moczu może dochodzić nawet w takich sytuacjach jak śmiech i kaszel, czy wstawanie z pozycji leżącej./ fot. Shutterstock

Sposoby na ukrycie cieni pod oczami

Są nieestetyczne, dodają nam lat, powodują, że wyglądamy na permanentnie przemęczone. To z ich powodu spotkania z lustrem nie należą do najprzyjemniejszych. Można jednak z nimi walczyć i to całkiem skutecznie. Jak pozbyć się uporczywych cieni pod oczami?
/ 21.12.2010 20:20
Najczęstszą postacią choroby jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Do wysiłkowego nietrzymania moczu może dochodzić nawet w takich sytuacjach jak śmiech i kaszel, czy wstawanie z pozycji leżącej./ fot. Shutterstock

Zimny okład piękna doda

Niska temperatura usprawnia procesy kurczenia się naczynek krwionośnych, przez co obieg krwi staje się efektywniejszy. Pomoże to uporać się z kłopotliwym problemem oczu „a la panda”. Regularnie stosowane okłady spowodują, iż skóra będzie jaśniejsza, lepiej napięta, świeższa i wypoczęta. Możemy w tym celu stosować zwilżone zimną wodą ściereczki, lub np. kawałeczki lodu owinięte materiałem. Dobrze sprawdzą się również płatki kosmetyczne nasączone wodą i wstawione na 20 minut do zamrażalnika.

Niektóre firmy kosmetyczne oferują specjalne plastikowe/gumowe maski, wypełnione płynem, który zamarza po włożeniu do zamrażarki. Pomocnym przyrządem z domowej kuchni będą łyżki, które schłodzone można przyłożyć do skóry (uważać powinny osoby o skórze wrażliwej).

Polecamy: Zerwij z łupieżem!

Zbawienny masaż

Możemy wykonać go samodzielnie lub w salonie kosmetycznym. Delikatne masowanie okolic oczu powinno usprawnić krążenie i zniwelować nieestetyczne cienie.

Spaceruj na świeżym powietrzu

Aktywność na dworze może zadziałać lepiej i efektywniej, niż niejeden kosmetyk. Skóra dotleniona staje się jasna i promienna. Nawet jeśli nie masz czasu na codzienną aktywność na powietrzu, staraj się jak najczęściej wietrzyć pomieszczenia.

Test oczyszczania

Jeśli regularnie nakładasz grube warstwy makijażu i równie często obserwujesz cienie pod oczami, zastanów się, czy aby na pewno codziennie dokładnie zmywasz twarz. Być może Twój problem wynika z tego, że część kosmetyków zostaje na skórze przez całą noc, a skóra zamiast się regenerować, jest pozbawiona tlenu (warstwa przylegających do niej kosmetyków, uniemożliwia przenikanie tlenu do komórek).

Polecamy: Sprawdź, jaki masz typ skóry?

Maskowanie wskazane

Jeśli żadne zabiegi nie pomagają, a jednocześnie lekarz wykluczył powstawanie cieni na tle jakiegoś schorzenia, możesz skorzystać z szerokiej gamy kosmetyków. W niwelowaniu problemu nieoceniona jest rola korektora i podkładu. Te, świetnie ukryją mankamenty twarzy. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, możesz sięgnąć po jasne cienie, rozświetlacz (promienny wygląd nadaje zwłaszcza wtedy gdy, nałożony jest w kąciku oka) i białą kredkę do oczu. Warto także przeznaczyć kilka złotych na specjalistyczne kremy rozjaśniające cienie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)