POLECAMY

Sposoby na ukrycie cieni pod oczami

Są nieestetyczne, dodają nam lat, powodują, że wyglądamy na permanentnie przemęczone. To z ich powodu spotkania z lustrem nie należą do najprzyjemniejszych. Można jednak z nimi walczyć i to całkiem skutecznie. Jak pozbyć się uporczywych cieni pod oczami?
Sposoby na ukrycie cieni pod oczami

Zimny okład piękna doda

Niska temperatura usprawnia procesy kurczenia się naczynek krwionośnych, przez co obieg krwi staje się efektywniejszy. Pomoże to uporać się z kłopotliwym problemem oczu „a la panda”. Regularnie stosowane okłady spowodują, iż skóra będzie jaśniejsza, lepiej napięta, świeższa i wypoczęta. Możemy w tym celu stosować zwilżone zimną wodą ściereczki, lub np. kawałeczki lodu owinięte materiałem. Dobrze sprawdzą się również płatki kosmetyczne nasączone wodą i wstawione na 20 minut do zamrażalnika.

Niektóre firmy kosmetyczne oferują specjalne plastikowe/gumowe maski, wypełnione płynem, który zamarza po włożeniu do zamrażarki. Pomocnym przyrządem z domowej kuchni będą łyżki, które schłodzone można przyłożyć do skóry (uważać powinny osoby o skórze wrażliwej).

Polecamy: Zerwij z łupieżem!

Zbawienny masaż

Możemy wykonać go samodzielnie lub w salonie kosmetycznym. Delikatne masowanie okolic oczu powinno usprawnić krążenie i zniwelować nieestetyczne cienie.

Spaceruj na świeżym powietrzu

Aktywność na dworze może zadziałać lepiej i efektywniej, niż niejeden kosmetyk. Skóra dotleniona staje się jasna i promienna. Nawet jeśli nie masz czasu na codzienną aktywność na powietrzu, staraj się jak najczęściej wietrzyć pomieszczenia.

Test oczyszczania

Jeśli regularnie nakładasz grube warstwy makijażu i równie często obserwujesz cienie pod oczami, zastanów się, czy aby na pewno codziennie dokładnie zmywasz twarz. Być może Twój problem wynika z tego, że część kosmetyków zostaje na skórze przez całą noc, a skóra zamiast się regenerować, jest pozbawiona tlenu (warstwa przylegających do niej kosmetyków, uniemożliwia przenikanie tlenu do komórek).

Polecamy: Sprawdź, jaki masz typ skóry?

Maskowanie wskazane

Jeśli żadne zabiegi nie pomagają, a jednocześnie lekarz wykluczył powstawanie cieni na tle jakiegoś schorzenia, możesz skorzystać z szerokiej gamy kosmetyków. W niwelowaniu problemu nieoceniona jest rola korektora i podkładu. Te, świetnie ukryją mankamenty twarzy. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, możesz sięgnąć po jasne cienie, rozświetlacz (promienny wygląd nadaje zwłaszcza wtedy gdy, nałożony jest w kąciku oka) i białą kredkę do oczu. Warto także przeznaczyć kilka złotych na specjalistyczne kremy rozjaśniające cienie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)