Piękna skóra zimą

O tej porze roku cera może sprawiać wiele problemów. Na szczęście można je rozwiązać. Wystarczy dostosować sposób pielęgnacji do panujących warunków.

/ 31.01.2012 14:20 POWRÓT DO ARTYKUŁU

Skóra tłusta
Problem: Ten rodzaj cery posiada naturalną warstwę ochronną – dość gruby płaszcz lipidowy. Dzięki temu skóra tłusta zazwyczaj nie ulega przesuszeniu. Jednak po kilku dniach stosowania kremów ochronnych (np. podczas wyjazdu na narty) mogą zaostrzyć się zmiany łojotokowe.
Rozwiązanie: Na co dzień nie musisz zmieniać kosmetyków pielęgnacyjnych. Wyjątkiem są zimowe wyjazdy, podczas których wiele godzin spędzasz na stoku. Sięgnij wtedy po kremy ochronne, które zabezpieczą twoją skórę przed wysuszeniem. Jeśli po kilku dniach stosowania takiej ochrony pojawią się wypryski lub zaskórniki, zastosuj na noc kosmetyki nawilżające z dodatkiem składników złuszczających i przeciwzapalnych (kwas glikolowy, mlekowy, tlenek cynku, związki krzemu).

Na zdjęciu: Krem ochronny Bariederm (Uriage, 75 ml, 52 zł); Serum złuszczające do skóry tłustej i mieszanej Sebium (Bioderma, 40 ml, 62 zł).
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)