Piękna skóra zimą

O tej porze roku cera może sprawiać wiele problemów. Na szczęście można je rozwiązać. Wystarczy dostosować sposób pielęgnacji do panujących warunków.

/ 31.01.2012 14:20 POWRÓT DO ARTYKUŁU

Skóra sucha
Problem: Zimą gruczoły łojowe spowalniają produkcję sebum. Z tego powodu sucha skóra staje się jeszcze mniej natłuszczona, więc szybciej się odwadnia. Pozbawiona odpowiedniej ochrony ulega podrażnieniom, staje się szorstka i zaczerwieniona. Czasem może nawet popękać.
Rozwiązanie: Do codziennej pielęgnacji warto włączyć kremy, które natłuszczą skórę i stworzą na jej powierzchni odpowiednią warstwę ochronną po to, aby zahamować parowanie i zatrzymać w niej wilgoć. Sucha skóra bardzo lubi kosmetyki o cięższych konsystencjach, pozostawiające na jej powierzchni ochronną warstewkę. Jeśli jednak od razu po aplikacji kremu chcesz nałożyć makijaż, możesz sięgnąć po nieco lżejsze, szybciej wchłaniające się emulsje nawilżające, których bazą są ceramidy i emolienty, np. pochodne lanoliny. Ceramidy dodatkowo są nośnikami, które transportują w głąb skóry inne substancje aktywne (m.in. retinoidy, fitoestrogeny, witaminy). Na noc najlepiej nakładać na skórę preparaty z kwasami (np. mlekowym), które wygładzają suchą skórę, zmiękczają ją i głęboko nawilżają. Wieczorem, po powrocie do domu, warto od razu zmyć makijaż i nałożyć na twarz grubszą warstwę kremu nawilżającego lub regularnie stosować maseczki o takim działaniu.

Na zdjęciu: Krem ochronny do twarzy Winter Beauty (Soraya, 30 ml, 6,20 zł); Krem ochronny z lipidami SPF15 na zimę Iwostin Sensitia (Iwostin, 75 ml, 31 zł); Krem odżywczy Super Rich Repair (Dermalogica, 50 ml, 350 zł).
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)