Paryski look

Francuska piękność – dostojna, subtelna, kobieca, zdystansowana acz piekielnie seksowna – jednym słowem styl, o którym po cichu marzy czasem każda z nas. Podpowiadamy jak go wykonać…

Francuska piękność – dostojna, subtelna, kobieca, zdystansowana acz piekielnie seksowna – jednym słowem styl, o którym po cichu marzy czasem każda z nas. Podpowiadamy jak go wykonać…

Paryski lookParyski look

Paryski look pojawił się ostatnio na wybiegu u Anthony’ego Vacarello podczas jesiennych pokazów mody. Za wspaniałym wizażem stoi ekspert Estee Lauder Tom Pecheux, który sam wyjaśnia, że chodziło mu o stworzenie dziewczyny z marzeń, która czuje się pewnie, jest bogata i pełna seksu, a zwłaszcza bawi ją czarna paryska noc.

I faktycznie, modelki Vacerello olśniewają i onieśmielają zarazem. Ciemny makijaż oczu to akcent najbardziej rzucający się w oczy – Pecheux stworzył na powiekach czarny smoky eye z ciekawymi liniami potęgującymi wrażenie kokieterii.

Paryski lookParyski look

W wewnętrznych kącikach górnej powieki nałożono burgundowy cień, który nadaje oku trzeciego wymiaru, a dodatkowo subtelnie sugeruje zmęczenie – to umyślny efekt mający sugerować jak wygląda Paryżanka pod koniec szalonej nocy. Jak? No oczywiście pięknie.

Dalszą ruchomą część powieki pokrywa już czarny cień, który tworzy jednocześnie granicę w zagłębieniu, a następnie pazurkami rozlewa się na wszystkie kierunki. Podobne kreski ozdabiają również dolną powiekę. Rzęsy są bardzo starannie wytuszowane, zaś reszta twarzy pozostaje neutralna.

Włosy zaczesane są gładko na żel, z asymetrycznym przedziałkiem i faktycznie wierzymy, że to jedna z takich fryzur, które przetrwają całonocne szaleństwo. Jako kolorystyczny akcent, paryskie modelki i Vacarello na dłoniach prezentowały ciemnozielony lakier – ciekawy, intrygujący i lekko zadziorny.

Paryski lookParyski look

A jeśli interesuje was idealne skopiowanie makijażu mistrza to podpowiadamy jakie kosmetyki Estee Lauder posłużyły do stworzenia tego wizażu:

Oczy:
Cienie Pure Color Five Color EyeShadow Palette in Enchanted Berries – odcień Berry (#4)
Cień Pure Color EyeShadow Duo in Moons – odcień Black
Kredka Double Wear Stay-in-Place Eye Pencil - odcień Onyx
Kredka Double Wear Stay-in-Place Lip Pencil – odcień Wine
Błyszczyk Pure Color Gloss – odcień Opulent Opal
Tusz Sumptuous Extreme Lash Multiplying Volume Mascara

Usta:
Szminka Pure Color Long Lasting Lipstick – odcień Vanilla Truffle
Puder Lucidity Translucent Loose Powder

Policzki:
Puder żelowy Limited Edition Pure Color Illuminating Powder Gelée – kolekcja Bronze Goddess Capri Collection – odcień Or
Bronzer Bronze Goddess Soft Shimmer Bronzer

Cera:
Podkład Double Wear Light Stay-in-Place Makeup SPF 10
Korektor Double Wear Stay-in-Place Flawless Wear Concealer SPF 10

Brwi:
Kredka Artist’s Brow Pencil Double Groomer

Paznokcie:
Pure Color Nail Lacquer

Fot.  Anthony Vacarello, Estee Lauder

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)