Na czym polega makijaż mineralny?

Kosmetyki mineralne to także bogactwo naturalnych makroelementów: wapń wzmacnia naczynka, magnez pobudza metabolizm skóry i przyspiesza jej regenerację, a dzięki potasowi nasza skóra będzie idealnie nawilżona. Ważnym jest też, że kosmetyki te mają odczyn zbliżony do naturalnego pH naszej skóry
Bezpowrotnie minęły czasy, gdy stosowanie kosmetyków pogarszało stan skóry przyspieszając starzenie, powodując trądzik czy przebarwienia. Współczesne kosmetyki gwarantują lecznicze właściwości makijażu. Pielęgnują skórę objętą przebarwieniami, trądzikiem a nawet korygują sińce i blizny. Do takich prozdrowotnych środków należy również makijaż mineralny.
/ 25.10.2010 12:43
Kosmetyki mineralne to także bogactwo naturalnych makroelementów: wapń wzmacnia naczynka, magnez pobudza metabolizm skóry i przyspiesza jej regenerację, a dzięki potasowi nasza skóra będzie idealnie nawilżona. Ważnym jest też, że kosmetyki te mają odczyn zbliżony do naturalnego pH naszej skóry

Czym się wyróżniają kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne, w przeciwieństwie do tych tradycyjnych, są wolne od wszelakiej chemii. Ich skład jest oparty na związkach mineralnych takich jak m.in tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Również pigmenty, nadające barwę np. cieniom do powiek, są pochodzenia naturalnego.

Ze względu na naturalny skład kosmetyki te (zwane także czasem kosmeceutykami) nie podrażniają i nie uczulają. Są także bezwodne i nie zawierają tłuszczów, przez co nie stanowią pożywki dla bakterii.

Makijaż mineralny mogą stosować osoby z atopowym zapaleniem skóry i trądzikiem różowatym. Na uwagę zasługuje również fakt naturalnej fotoochrony UVA i UVB, nawet do 20SPF.

Polecamy: Naturalne składniki w kosmetykach pielęgnacyjnych

Naturalne z każdej strony

Kosmetyki mineralne wywodzą się ze środowiska i są dla niego przyjazne. Pakowane są w opakowania w pełni biodegradowalne lub podlegające recyklingowi.
Bardzo ważne jest też, że kosmetyki te nie są testowane na zwierzętach.

Kosmetyki mineralne to także bogactwo naturalnych makroelementów: wapń wzmacnia naczynka, magnez pobudza metabolizm skóry i przyspiesza jej regenerację, a dzięki potasowi nasza skóra będzie idealnie nawilżona. Ważnym jest też, że kosmetyki te mają odczyn zbliżony do naturalnego pH naszej skóry.

Jakie są wady kosmetyków mineralnych?

  • Cena

Ceny zależne są od producenta, przy czym są z reguły nieco wyższe niż ceny produktów konwencjonalnych. Dodatkowo należy zainwestować w specjalne pędzle do makijażu, takie jak np. pędzel kabuki, który jest niezbędny do perfekcyjnego nałożenia pudru mineralnego.

  • Stosowanie wymaga wprawy

Rytuał nakładania pudru czy cieni z początku może wydać się skomplikowany. Kosmetyki mineralne należy bowiem nakładać na wcześniej zastosowany krem nawilżający wykonując przy tym koliste ruchy. Cienie należy nakładać specjalnym, spłaszczonym pędzlem. Niestety, ze względu na konsystencję cieni nie unikniemy ich osypywania w trakcie makijażu.

  • Puder mineralny nie zawsze upiększa

Nawet najlepszy kosmetyk nieodpowiednio nałożony może szpecić. Jeśli użyjemy za grubą warstwę pudru możemy tylko podkreślić pory i zmarszczki.

  • Trudny demakijaż

Kosmetyki naturalne, ze względu na ich dużą trwałość, trudno usunąć za pomocą wody. Do demakijażu potrzebny nam będzie dobry specyfik.

Czytaj także: Czy makijaż jest zdrowy?

Redakcja poleca

REKLAMA