Maski oczyszczające - 5 składników

Maseczki do twarzy fot. Fotolia
Sprawdź, czego szukać w maseczkach, by cera była gładka i promienna.
Aleksandra Jaworska / 29.12.2015 05:45
Maseczki do twarzy fot. Fotolia
Maseczki oczyszczające to prawdziwe dobrodziejstwo dla skóry. Jak działają?
  • Usuwają ze skóry zatruwające ją toksyczne substancje, powstałe podczas procesu przemiany materii.
  • Razem z maską zmywamy także martwe komórki, które blokują ujścia gruczołów łojowych. Gdy pory zostaną już odblokowanie, zalegający w nich nadmiar łoju może wreszcie powędrować na powierzchnię skóry. Jest to ważne, gdyż zalegająca w porach wydzielina łojowa jest przyczyną powstania zaskórników i ropnych krostek.
  • Są jeszcze inne korzyści, jakie odnosi cera po zaaplikowaniu jej porcji maseczki oczyszczającej. Warstwa rogowa naskórka, która jest barierą ochronną skóry ulega rozpulchnieniu i łatwiej przepuszcza substancje odżywcze, zawarte w nakładanych później kremach. 
  • Nanosimy preparat nie tylko na twarz, ale także na szyję i dekolt. Zmywamy letnią wodą, a potem przecieramy twarz tonikiem i wklepujemy krem nawilżający.

Kolorowe glinki 

Różnią się one kolorem i właściwościami. Najpopularniejsza z nich, zielona najlepsza jest do cery tłustej. Absorbuje jak bibułka nadmiar łoju produkowanego przez gruczoły łojowe i zanieczyszczenia gromadzące się na powierzchni skóry. Przy regularnym stosowaniu usprawnia pracę gruczołów łojowych. Poza tym w widoczny sposób obkurcza rozszerzone pory, napina i wygładza skórę. 

Kojące algi 

Glony morskie są bogate w łatwo przyswajalne przez skórę witaminy i minerały: związki krzemu, wapnia, magnezu, jodu. Ograniczają nadmierną aktywność gruczołów łojowych, oczyszczają skórę z toksyn, poprawiają krążenie krwi, działają przeciwzapalnie. Są polecane nie tylko do cery tłustej, ale także do wrażliwej, z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. 

Odżywcze drożdże 

To popularny składnik maseczek oczyszczających dla cery tłustej. Bogaty w witaminy z grupy B wyciąg ze ścianek komórkowych drożdży eliminuje zanieczyszczenia, reguluje pracę gruczołów łojowych, matuje

Bakteriobójcze rośliny

Wyciągi z niektórych roślin mają cenne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Normalizują wydzielanie łoju i regulują florę bakteryjną, działają antyseptycznie, ściągają pory skóry, np. ekstrakty z łopianu, szałwii, tymianku, olejek z drzewa herbacianego.

Odświeżające owoce 

Enzymy owoców mają zdolność rozpuszczania martwych komórek i w ten sposób poprawiają strukturę skórę. Takie właściwości mają np. jabłko, cytryna, ananas, porzeczki, winogrona. Dlatego są nieocenionym składnikiem kosmetyków, których zadaniem jest przywracanie skórze blasku.

Więcej naszych porad:

Maseczki z glinki
Maseczki na różne problemy
Jak sobie radzić z tłustą cerą

Redakcja poleca

REKLAMA