Maseczki do twarzy z glinki

maseczki, pielęgnacja twarzy fot. Fotolia
Warto po nie sięgać, jeśli chcesz mieć nieskazitelną cerę. Poprawiają koloryt skóry, oczyszczają z toksyn oraz zaskórników.
Elżbieta Mańkowska / 17.10.2013 13:57
maseczki, pielęgnacja twarzy fot. Fotolia

Bez problemu taką maseczkę możesz przygotować sama w domu. Na bazie naturalnych sypkich glinek kosmetycznych do kupienia w zielarniach lub internecie. Na maseczkę potrzebujesz 3 łyżeczki proszku i 2 łyżeczki płynu w temperaturze pokojowej: oliwy, naparu ziołowego np. (mocnej herbatki ekspresowej) lub przegotowanej wody. Do przygotowania maseczki z glinki najlepiej się sprawdzi szklana miseczka i drewniane mieszadełko. Kontakt z metalowymi przedmiotami odbiera glince jej naturalną zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń.

Zielona glinka


Zielona nadaje się na maseczkę oczyszczającą do każdego rodzaju cery. Ma silne właściwości absorpcyjne (jednak szczególnie polecana jest do skóry mieszanej i przetłuszczającej się. Dezynfekuje, lekko ściąga (zamyka pory), zwalcza stany zapalne skóry (dzięki dużej zawartości krzemu).

Biała glinka


Działa delikatnie i można ją stosować do cery suchej i wrażliwej, zmęczonej oraz z pierwszymi objawami starzenia. Idealnie wygładza zmarszczki i zbiera toksyny.

Czerwona glinka


Czerwona ma właściwości łagodzące, nadaje się do cery wrażliwej i alergicznej. Uszczelnia naczynka krwionośne, neutralizuje wolne rodniki.

Żółta glinka


Żółta oczyszcza, wygładza, odkaża i regeneruje. Likwiduje uporczywe zaskórniki.

Pamiętaj regularne stosowanie maseczek pomoże Ci utrzymać skórę w czystości i dobrej kondycji.

Na podstawie artykułu Ewy Adamiak z Pani Domu

Redakcja poleca

REKLAMA