POLECAMY

Jak stosować maseczki z glinki?

Maseczki z glinki leczą trądzik, świetnie pielęgnują cerę tłustą, naczynkową i wrażliwą.
Jak stosować maseczki z glinki?
Glinki to istny fenomen. Poprawią stan każdej cery, pod warunkiem, że umiejętnie dobierzemy ich rodzaj. Powód? Ich skład przypomina tablicę Mendelejewa. Zawierają wszystkie mikro i makroelementy niezbędne do funkcjonowania naszej skóry (np. fosfor, magnez, wapń, selen, żelazo, cynk, miedź).

Największą zaletą glinki są jej absorpcyjne właściwości. Usuwa wszystkie toksyczne substancje ze skóry, w zamian oddając właśnie minerały. Glinki różnią się kolorem i właściwościami.


Jak stosować maseczki z glinki?

Cerę trądzikową leczy zielona (działa najsilniej), tłustą i skłonną do podrażnień - żółta, suchą i wrażliwą - biała, naczynkową - czerwona. Można kupić gotową maseczkę w formie papki albo zrobić ją samemu z proszku (zawierają go m.in. maseczki Dermaglin, Argiletz). Do miałkiej glinki należy dodać tyle wody mineralnej, by powstała gęsta papka. Po nałożeniu na skórę trzeba ją zmyć po 15-20 minutach. Maseczkę z glinką stosuj nie częściej niż raz w tygodniu.
 

Więcej o pielęgnacji twarzy:Katarzyna Wierzchoń, kosmetyczka
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/10 miesięcy temu
Gdyby tylko więcej producentów mydeł stosowało Kaolin (Glinkę białą) (Glinkę Ceramiczną) (Glinkę Chińską) i nie chcieli za to bóg wie ile pieniędzy bo Kaolin jest śmiesznie tani i wydobywa się go tonami a ma zbawienne działanie dla skóry i potęguje działanie czyszczące mydła.
/3 lata temu
Glinka jest genialnym produktem, wygładza skórę, absorbuje zanieczyszczenia i toksyny, napina skórę. Regularnie stosowana daje niesamowite efekty. Trzeba kupić tylko taką, która jest przebadana - ze sprawdzonego źródła, bo słyszałam, że sporo glinek na rynku może być skażonych mikrobiologicznie (szczególnie niebezpieczna jest marokańska ghassoul). Ja ostatnio kupiłam glinkę zieloną z Mokosh Cosmetics i jestem bardzo zadowolona - fajna konsystencja, ma badania, dobrze działa. Kupiłam ją, bo moja kosmetyczka ma ich produkty z serii Mokosh profesional - na nich wykonuje zabiegi
/9 lat temu
ja stosuję co drugi, trzeci dzień glinkę zieloną i wcale nie ma skutków ubocznych; cerę mam b. tłustą, a glinka fantastycznie ją regeneruje
POKAŻ KOMENTARZE (1)