POLECAMY

Sposób na sexy usta

Malowanie ust szminką to prosty sposób na podkreślenie ich zmysłowego kształtu. Dowiedz się, o czym powinnaś wiedzieć.
Szminka nie jest zarezerwowana tylko na wieczór czy szczególnie uroczyste okazje. Gdy pomalujesz nią usta, od razu czujesz się bardziej kobieco i seksownie. Wyrazisty, owocowy kolor to szybki sposób na promienny i świeży wygląd całej twarzy.

Wybór koloru

Wybierając odcień szminki nie sugeruj się barwą włosów czy odcieniem karnacji. Czasami kolor, który wydaje ci się za ostry albo za ciemny, po nałożeniu na usta wygląda naprawdę świetnie. Dlatego najlepszym sposobem na znalezienie idealnej szminki jest przetestowanie kilku kolorów i wybranie tego najlepszego.
  • Kolorystyczne pewniaki to kosmetyki w chłodnych, naturalnych odcieniach, od delikatnego różu po nasyconą czerwień. Zawsze będziesz wyglądała w nich dobrze.
  • Kiedy mocno malujesz oczy, dobrym sposobem na stonowanie ich koloru jest nałożenie na usta szminki w kolorze dyskretnego beżu.

Połysk czy mat?

Błyszczące szminki mają zazwyczaj delikatne, transparentne kolory, które nie wymagają nadmiernej precyzji przy nakładaniu, jednak są – podobnie jak błyszczyki – dość nietrwałe. Jeżeli zależy ci na bardziej nasyconym i trwałym kolorze, wybieraj matowe, nasycone pigmentami szminki o gęstszej, kremowej konsystencji.

Aplikacja

Konturówka wcale nie jest potrzebna, żeby starannie umalować usta. Czasami wystarczy po prostu wetrzeć kolor palcem. Im jest on bardziej nasycony i wyrazisty, tym więcej uwagi trzeba poświęcić linii ust. Maluj je wtedy pędzelkiem, zaczynając od zewnętrznych kącików, w kierunku środka. Na koniec pociągnij je sztyftem szminki, żeby makijaż nabrał satynowego połysku.

Jak dobrze wybrać szminkę, podpowiadał makijażysta Tomek Kocewiak
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/6 lat temu
shinybox.pl/?ref=ca994a4 klikaj i odbieraj darmowe kosmetyki! :)
/6 lat temu
classicorcool.com
/6 lat temu
lubię matowe szminki :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)