Makijaż w 10 minut

Potrzebujesz tylko dziesięciu minut, aby wyczarować makijaż, który zatuszuje twoje niedoskonałości i podkreśli walory. Podpowiadamy jak się malować, żeby oszczędzić na czasie.
/ 15.02.2010 08:33

Zacznij od wyrównania kolorytu skóry podkładem. Najlepiej płynnym, przeznaczonym do cery mieszanej (dłużej utrzyma się na skórze i zapobiegnie jej świeceniu się). Rozetrzyj go delikatnie opuszkami palców, zaczynając od środka twarzy. 

Dodaj oczom blasku. Wystarczy odrobina rozświetlającego korektora, by znów wyglądały na wypoczęte. Pamiętaj, że skóra pod oczami jest cienka, łatwo się wysusza, a zmarszczki szybko się zarysowują. Dlatego nie zapominaj o solidnym nawilżeniu tej strefy i nie nakładaj na nią już podkładu. Nadmiar kosmetyków zdecydowanie nie służy skórze okolic oczu. 

Zaszalej z kolorem. Najlepiej użyć w tym celu cieni w kremie lub płynie. Są bardzo wygodne w stosowaniu, bo nie wymagają ani użycia specjalnych pacynek czy pędzelków, ani szczególnej precyzji. Wystarczy rozetrzeć je palcem i gotowe! 

Podkręć spojrzenie! W tym celu wystarczy podkręcić rzęsy zalotką. Wywinięcie włosków w górę otwiera oko i sprawia, że wygląda ono
na większe. Spojrzenie staje się wtedy bardziej uwodzicielskie. Zalotki używaj zawsze przed tuszowaniem rzęs. Jeśli zrobisz to po nałożeniu maskary, ryzykujesz, że się połamią lub zostaną wyrwane. Używanie zalotki nie jest trudne. Aby rzęsy pięknie się podkręciły, wystarczy ścisnąć je na kilka sekund. Na koniec pozostaje już tylko ich wytuszowanie.

Odśwież cerę różem. Wystarczy jego odrobina na kościach policzkowych, by skóra wyglądała zdrowo i promiennie, a rysy stały się bardziej subtelne. Jeśli masz mało czasu, sięgnij po róż w kremie (delikatnie rozetrzyj go pacem) lub użyj prasowanego, w ulubionym odcieniu – nanoś go wówczas pędzlem.

Użyj błyszczyka, ale jeśli masz chociaż 30 sekund, sięgnij po szminkę. Nic tak nie działa na facetów, jak pięknie zaznaczone usta. Pełne, gładkie, wyraziste.

Pamiętaj! Szybki makijaż lubi szybkie poprawki – jeśli twoja skóra zaczyna się świecić, sięgnij po bibułki matujące. Zmatowią cerę i odświeżą jej koloryt.

Tagi: makijaż