Makijaż na Andrzejki

Impreza andrzejkowa nie różni się niczym od innych imprez. Bo niezależnie od okazji chcemy błyszczeć od stóp do głów! I makijaż nam w tym pomaga. W końcu - razem z fryzurą - dopełniają cały look. Jak się pomalować, aby podczas tegorocznych Andrzejek nie popełnić modowego faux pas? Najlepiej stawiać na aktualne trendy!
/ 26.11.2011 10:57

Impreza andrzejkowa nie różni się niczym od innych imprez. Bo niezależnie od okazji chcemy błyszczeć od stóp do głów! I makijaż nam w tym pomaga. W końcu - razem z fryzurą - dopełnia cały look. Jak się pomalować, aby podczas tegorocznych Andrzejek nie popełnić modowego faux pas? Najlepiej stawiać na aktualne trendy!

Zobacz także: Fryzury na Andrzejki

 

Retro look

Ogłaszamy wielki powrót perfekcyjnej kreski! Prowadzimy ją wzdłuż linii rzęs albo na załamaniu powieki. Inspirujemy się Twiggy, Ditą von Teese czy Audrey Hepburn. 

Makijaż inspirowany Twiggy

Makijaż inspirowany Twiggy
Makijaż inspirowany Ditą von Teese

Makijaż inspirowany Ditą von Teese

Usta pozostawiamy w kolorze neutralnym bądź podkreślamy zmysłową czerwienią! 

czerwone usta w stylu gwiazd

czerwone usta w stylu gwiazd
 

Metaliczny blask

Metaliczne cienie to coś, czemu w tym sezonie mówimy głośne TAK! Największą popularnością cieszą się złoto i srebro. Można, a nawet trzeba łączyć je z innymi kolorami. Można pokusić się o stworzenie czegoś własnego. Można też pójść na łatwiznę i zainspirować się niesamowitym makijażem Emmy Watson, który aktorka zaprezentowała na premierze Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci! Bądź jeszcze bardziej zaszaleć i przemienić się w zmysłowego kociaka!

Makijaż inspirowany Emmą Watson

Makijaż inspirowany Emmą Watson
Makijaż Andrzejkowy - Kocie Oczy

Makijaż Andrzejkowy - Kocie Oczy

Pamiętajmy też, że metaliczne cienie możemy ze sobą zestawiać. Złoto i srebro dobrze wyglądają osobno, lecz większe wrażenie robią, gdy pojawiają się w duecie. Przydymione oko będzie też świetnie wyglądać, gdy zamiast złota zdecydujemy się na modne w tym sezonie brązy. Oczywiście - nie zapominamy o mocnym wytuszowaniu rzęs! 

Makijaż inspirowany Roberto Cavalli

Makijaż inspirowany Roberto Cavalli
złoto-srebrny smokey eyes

złoto-srebrny smokey eyes
 

Make up - no make up

Jeśli nie czujecie się dobrze w mocnym makijażu, albo boicie się, że szminka się zje, cienie na powiekach zrolują, a tusz do rzęs rozmaże - postawcie na delikatny makijaż. Taki, który jest, lecz którego nie widać i który z pewnością nie spłynie z Was poczas imprezy!

No make up

Naturalny look

Makijaż w wersji nude często opisywany jest jako make up but no make up. Wykonując go poruszamy się w beżach, piaskach i koralu. Nie musi być nudny! Można pokusić się o stworzenie wersji glamour. Pamiętajcie - kobieca naturalność jest ponadczasowa!

Matchy Make-up

Matchy Make up