Letni makijaż w stylu Kate Moss - krok po kroku

Marka Rimmel prezentuje letni makijaż na sezon 2013 - w roli modelki występuje Kate Moss. Makijaż idealnie koresponduje z charakterystycznym stylem samej Kate, jest naturalny, świeży, ale nie brakuje w nim również wyrazistych akcentów. A to w praktyce oznacza: subtelną, rozświetloną cerę, usta w naturalnym kolorze, mocny kolor na paznokciach oraz naturalnie podkreślone oko. Jak wam się podoba?
/ 23.04.2013 15:50

Letni makijaż w stylu Kate Moss

Krok pierwszy - oczy

Oczy zaakcentowane ciemną kredką to jeden z głównych trendów sezonu. Jednak na rozświetlonej i przypudrowanej powiece zobaczymy wyłącznie lekko rozświetlone cieniem kąciki oczu i kredkę w linii górnych rzęs. Brązowa wodoodporna kredka zagęszcza rzęsy i delikatnie „wyciąga” oko w kierunku zewnętrznego kącika. Rzęsy są wytuszowane czarną maskarą, która zapewnia objętość i elastyczność rzęs, bez grudek i kruszenia się. Należy jednak pamiętać, aby tuszując rzęsy w tym makijażu, skupić się na górnej linii rzęs, a dolną linię tylko delikatnie zaznaczyć. Da to efekt optycznego „otwarcia” i powiększenia oczu.

Krok drugi - usta

Usta umalowane delikatną szminką idealnie wpisują się w koncepcję rozświetlonej letnim słońcem cery.

Polecamy: Makijaż rockowy - londyński look i diamentowy pył

Krok trzeci - paznokcie

Lato 2013 to zdecydowany czas intensywnego koloru na paznokciach, który powinien być długotrwały i intensywny. 

Krok czwarty - skóra

Skóra w tym makijażu jest naturalna, rozświetlona i delikatnie opalona. Cera bez śladu podkładu to ideał, do którego latem należy dążyć. Taki efekt nie jest wcale trudny do osiągnięcia, wystarczy, jeżeli mamy dobry podkład, który nawet w ciągu dnia, przy maksymalnej ilości światła jest nie do wykrycia. Okolice oczu i powieki rozjaśniamy rozświetlaczem. By uwypuklić kości policzkowe wystarczy niewielka ilość rozświetlacza, naniesiona opuszkami palców na najbardziej wystające partie policzków.  Efekt opalonej cery to zasługa bronzera. Dla dziewczyn, które nie stosują podkładów dobrym rozwiązaniem jest użycie kremu BB. 

Kosmetyki użyte do makijażu z letniej kolekcji Rimmel

wodoodporna kredka Scandaleyes, ok. 19 zł, maskara Scandaleyes Lycra Flex nr 003, ok. 30 zł, cień Glam Eyes nr 100, ok. 17 zł, szminka Lasting Finish by Kate Moss nr 07, ok. 19 zł, lakier Salon Pro nr 317 Hip Hop, ok. 18 zł, podkład Match Perfection nr 101, ok. 37 zł, BB Cream (Light) , ok. 20 zł, rozświetlacz Match Perfection nr 030, ok. 29 zł, bronzer Match Perfection nr 001 , ok. 25 zł, puder Match Perfection cena, ok. 30 zł

Polecamy: Delikatny makijaż w 5 minut - krok po kroku