Makijaż rockowy - londyński look i diamentowy pył

Makijaż karnawałowy w stylu rockowym? Andrzej Sawicki, oficjalny makijażysta marki Rimmel, radzi jak wykonać makijaż karnawałowy, żeby stworzyć londyński look skąpany w diamentowym pyle.
/ 04.01.2013 12:20

Najnowsza propozycja marki Rimmel to intensywny makijaż, nasycony głębią skrzących pigmentów. Został zainspirowany latami 80-tymi, a stworzony z myślą o odważnych i pewnych siebie dziewczynach, które przebojem chcą zdobyć spojrzenia i budzić zachwyt. Najnowszy look prezentuje ambasadorka marki Georgia May Jagger, która świetnie wie, jaki jest najmodniejszy na zabawę londyński look.

Zobacz też: Makijaż w stylu Audrey Hepburn - krok po kroku

Makijaż Rimmel

Makijaż oczu

Głównym elementem makijażu Georgii May Jagger są mocno podkreślone oczy. Taki look wymaga idealnie przygotowanego ”tła”, czyli podkładu. Ujednolicony kolor cery i perfekcyjnie dostosowujący się do jej tonacji pigment to rozwiązanie, które proponuje, np. nowy podkład Match Perfection. Teraz można rozpocząć zabawę kolorami.

Zobacz też: Makijaż w subtelnych pastelach - krok po kroku

Oko

Antracyt, szarość z domieszką srebra to dominujące kolory (paleta cieni Glam'eyes HD nr 001 Black Cab). Ten makijaż najlepiej rozpocząć od nałożenia rozświetlacza (kolor biały) z szarym cieniem. Taką mieszanką zaznaczamy wewnętrzny kacik górnej powieki i linię dolnych rzęs na 2/3 ich długości. Dodatkowy połysk i długotrwały efekt doda roztarta na cieniach, najlepiej opuszkami palców, wodoodporna srebrzysta kredka (ScandalEyes nr 010).

Antracyt zmieszany z czernią to najintensywniejszy odcień makijażu, który jednocześnie zajmuje największą część powieki. Dobrze jest nakładać ciemne cienie aplikatorem w gąbeczce, w ten sposób wmasowujemy pigment w cerę, a cienie się nie osypują.  Najciemniejszą "mieszankę" barw nakładamy na 2/3 powierzchni górnej powieki, pomijając wewnętrzny kącik oka - modelując kształt oka w kierunku zewnętrznego kącika. Czarnym kolorem podkreślamy też dolną linie rzęs tak, aby połączyła się z wcześniej nałożonymi na górną powiekę cieniami i rozcieramy łącząc cienie do momentu, aż otrzymamy "migdałowy" kształt oka.

Zobacz też: Makijaż krok po kroku - powieki w błękicie, granacie i zieleni

Rozświetlaczem (z palety cieni Glam’Eyes HD) dobrze jest też zaznaczyć linie pod łukiem brwiowym. Dodatkową intensywność makijażu uzyskamy malując wewnętrzną linię rzęs czarną wodoodporną kredką (Scandaleyes nr 001) Natomiast, aby zagęścić linię rzęs, niezbędny będzie żelowy eyeliner nałożony w linii górnych rzęs. Na koniec podkręcający i pogrubiający tusz (Scandaleyes Show Off) dopełni doskonały makijaż oka.

Makijaż ust

Usta w makijażu to również mocny element, choć nie tak intensywny jak oczy. Pomadka (z kolekcji Kate Moss nr 10) o odcieniu pięknej nasyconej czerwieni. Nieco nonszalancki makijaż ust można uzyskać wklepując pomadkę opuszkiem palca albo tradycyjnie malując usta sztyftem, ale w tym przypadku dobrze jest odbić je w chusteczkę.

Zobacz też: Lśniący makijaż krok po kroku

Usta

Kości policzkowe muśnięte bronzerem (Match Perfection 001 Light), sprawiają wrażenie niemal nieumalowanych, ale naturalnie podkreślonych. Dwa mocne elemnty makijażu to oczy i usta. Natomiast z kolorem paznokci można zaszaleć. Świetną propozycją jest mieniący się wielokolorowym, diamentowym pyłem ciemny lakier (001 Dimond Dust).

Policzek

Kosmetyki karnawałowej rockowej kolekcji  Rimmel oraz ceny:

Twarz

 • podkład Match Perfection ok. 36 zł  
 • korektor Match Perfection ok. 28 zł
 • puder Match Perfection     ok. 30 zł
 • bronzer Match Perfection  ok. 24 zł

Kosmetyki Rimmel

Oczy

 • maskara ScandalEyes Show Off                          ok. 29 zł
 • cienie Glam’Eyes HD nr 001                                ok. 30 zł
 • eyeliner w żelu Glam’Eyes                                   ok. 25 zł
 • kredka ScandalEyes Waterproof nr 010 (srebro) ok. 18 zł
 • kredka ScandalEyes Waterproof nr 001 (czerń)  ok. 18 zł

Usta

 • szminka z kolekcji Kate Moss Lasting Finish by Kate nr 10 ok. 18 zł

Paznokcie

 • lakier Prescious Stones -Diamond Dust ok. 14 zł – edycja limitowana

Wskazówki dotyczące makijażu marki Rimmel stworzył Andrzej Sawicki - oficjalny makijażysta marki Rimmel

Źródło: Materiały prasowe Coty/Rimmel