Niebieski makijaż w stylu lat 60. - krok po kroku

Proponujemy lekcję najmodniejszego makijażu na sezon wiosna-lato 2013, który łączy dwa gorące trendy - niebieską powiekę z estetyką lat 60. Wykonaj szybko i bez trudu niebieski makijaż z ekstremalnie wyciągniętą górną powieką, mocno wytuszowanymi rzęsami na tle porcelanowej, naturalnie świeżej cery.
/ 04.03.2013 11:08

Niebieski w makijażu w stylu lat 60. według Golden Rose

Ford w latach 20. ubiegłego wieku proponował rodakom swoje samochody we wszystkich możliwych odcieniach, pod warunkiem, że wybiorą te... czarne. Podobnie styliści w swoich propozycjach na nadchodzący sezon wiosna-lato 2103 – bez względu na to, czy lubimy cienkie kreski na powiekach, czy też wolimy nałożyć na całą ich powierzchnię cień, to zdecydowanie powinniśmy pomalować oczy na niebiesko. Modne są oba sposoby podkreślania oka, pod warunkiem, że w roli głównej występuje wibrujący błękit i jego odcienie.

Krok pierwszy - oczy

Oczy modelki obrysowano niezwykle precyzyjnie czarnym eyelinerem. Lśniąca, mocna kreska na górnej powiece jest ekstremalnie wyciągnięta, zatrzymuje się dopiero na linii brwi, przypominając te widziane na oczach modelek z lat 60. ubiegłego stulecia albo bohaterek kultowego serialu „Mad Men”. Powyżej smoliście czarnej, geometrycznej kreski namalowano też wibrującą szafirowymi refleksami grubą, niebieską linię – już tylko na górnej powiece. Kolor jest tak intensywny, że błękitnych refleksów nabierają również rzęsy, pomalowane czarnym, mocno wydłużającym i pogrubiającym tuszem. Aby dopełnić makijaż oczu, błękitu – tym razem w postaci cieni do powiek – użyto również do pomalowania oka w jego zewnętrznych kącikach, a nawet na linii brwi, harmonijnie łącząc go z metalicznym srebrem.

Krok drugi - usta

Usta to tym razem oaza spokoju – delikatnie pokryto je najmodniejszą w tym sezonie pomadką w odcieniu nude i uzupełniono warstwą bezbarwnego błyszczyka.

Krok trzeci - cera

Cera jest porcelanowo gładka, naturalnie świeża, dzięki warstwie pudru mineralnego, który idealnie wtapia się w skórę. Policzki podkreślono niezwykle delikatnie, używając różu typu terracotta, który swoim działaniem naśladuje orzeźwiające działanie wiosennego wiatru.

Kosmetyki użyte do makijażu

Golden Rose Precision Liner, Golden Rose Kohl Kajal Eye Pencil, Golden Rose Volume Eyeliner Blue, Golden Rose Wet & Dry Eyeshadow nr 01, Golden Rose Sexy Black Mascara, Golden Rose Mineral Terracotta Powder, Golden Rose Terracotta Blush-On 07, Golden Rose Ultra Rich Color nr 40, Golden Rose Ultra Brilliant Tube Lipgloss nr 21

Polecamy: Delikatny makijaż w 5 minut - krok po kroku

Redakcja poleca

REKLAMA