Lekcja urody z Catherine Deneuve

Nieskazitelnej urody blondynka z Francji niegdyś oczarowała świat. Uosobienie nieprzemijającego piękna. Kobieta, która w 2008 roku została umieszczona na, przygotowanej przez magazyn GQ, liście "25 najseksowniejszych kobiet wszech czasów". Choć ona sama twierdzi, że jej uroda jest "przereklamowana".
Marta Kosakowska / 29.07.2011 07:45

Nieskazitelnej urody blondynka z Francji niegdyś oczarowała świat. Uosobienie nieprzemijającego piękna. Kobieta, która w 2008 roku została umieszczona na, przygotowanej przez magazyn GQ, liście "25 najseksowniejszych kobiet wszech czasów". Choć ona sama twierdzi, że jej uroda jest "przereklamowa".

Typ chłodnej blondynki o posągowej figurze i stalowych oczach - marzenie wielu panów i obiekt zazdrości wielu pań - Catherine Deneuve - pierwsza dama francuskiego filmu, która zyskała międzynarodową sławę dzięki swojej ponadprzeciętnej urodzie i talentowi. Nic dziwnego, że w wyniku sondażu przeprowadzonego we Francji w połowie lat osiemdziesiątych zadecydowano, że Marianna, symbol Republiki, będzie odtąd miała jej rysy twarzy.

Francuska elegancja

Elegancja w wersji francuskiej jest powściągliwa i stonowana. W wydaniu Catherine Deneuve ogranicza się do pokreślonych czarną kredką oczu, muśniętych różem w odcieniu koralowym, kości policzkowych oraz pomadki w podobnym odcieniu.

Platynowy blond Catherine Deneuve

Catherine Deneuve została okrzyknięta najdoskonalszą blondynką świata. I nic w tym dziwnego, wystarczy spojrzeć na jej zdjęcia, prezentujące bujne blond pukle to obiekt marzeń wielu panów i - zazdrości wielu pań. Seksowne fale uzyskasz, nakładając na wilgotne włosy piankę zwiększającą objętość lub podkreślającą skręt włosów i nawijąc je na grube wałki na około pół godziny. Możesz pomóc im doschnąć suszarką. Zdejmij wałki, ale nie rozczesuj włosów, a zaledwie przeczesz je palcami, nadając im niezobowiązujący, zmysłowy wygląd.

Zobacz również: Sposób na blondynkę

Muza wielkich marek

Pierwsza dama francuskiego kina była nie tylko ulubienicą reżyserów, ale również kreatorów marek. W latach 70-tych Catherine Deneuve została twarzą Chanel no. 5. Francuskie perfumy zanotowały wówczas bardzo wysoką sprzedaż nie tylko w rodzimym kraju, ale również w Stanach Zjednoczonych, gdzie aktorkę uznano za jedną z najbardziej eleganckich kobiet na świecie. Całkiem niedawno francuską piękność można było oglądać w kampanii marek Louis Vuitton i L'Oreal.

Fot. Annie Leibovitz dla Louis Vuitton

Fot. fanpop.com

Redakcja poleca

REKLAMA