Kremy przeciwstarzeniowe do twarzy - polecane produkty

Najlepsze kremy przeciwstarzeniowe do twarzy
Karolina Kalinowska / 16.05.2016 07:01

Okazuje się, że kosmetyki przeciwstarzeniowe i przeciwzmarszczkowe to nie to samo! Głównym zadaniem kosmetyków przeciwstarzeniowych jest działanie prewencyjne. Mają na celu utrzymanie takiego stanu skóry, jaki mamy obecnie. Zaś kosmetyki przeciwzmarszczowe mają za zadanie spłycić istniejące już zmarszczki i uzupełnić kolagen.

Dlaczego warto używać kosmetyków przeciwstarzeniowych?

Bardzo często zapominamy, że proces starzenia się skóry rozpoczyna się, zanim pojawią się pierwsze zmarszczki. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która jak najdłużej pozwoli nam zachować zdrowy, młody i promienny wygląd. Kosmetyki przeciwstarzeniowe możne stosować już 25 latka - prewencja i profilaktyka to podstawa. Im wcześniej zaczniemy je stosować, tym lepszych możemy oczekiwać efektów.

Jakich składników szukać w kosmetykach przeciwstarzeniowych?

  • Witamina C - niszczy wolne rodniki, naprawia uszkodzenia wywołane przez promienie słoneczne, działa przeciwzapanie i stymuluje produkcję kolagenu.
  • Witamina E - niezbędna do ochrony skóry przed promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami i dymem papierosowym.
  • Kwas glikolowy - jest to kwas owocowy, który pochodzi z trzciny cukrowej. Nawilża, wygładza i zmiękcza skórę. Poprawia koloryt i spłyca zmarszczki!
  • Kwas hialuronowy - młoda skóra zawiera odpowiednią ilość kwasu hialuronowego. Jednak z wiekiem jest go coraz mniej, dlatego tak ważne jest jego uzupełnianie.
  • Pentapeptydy - stymulują produkcję kolagenu, opóźniają procesy starzenia, powstrzymują utratę jędrności skóry i powstawania nowych zmarszczek.
  • Retinol - pobudza regeneracje komórek i produkcję kolagenu.

Dlaczego warto używać kosmetyków z retinolem?

Więcej kosmetycznych hitów:


Kultowe korektory pod oczy z drogerii!
10 polskich kosmetyków, których nie znasz
Ten kosmetyk odmieni makijaż w 2 minuty!