jednowarstwowy makijaż fot. ImaxTree/ AgencjaFree

„Jednowarstwowy makijaż” – ta sztuczka z TikToka sprawi, że twój make-up będzie wyglądał idealnie przez całą noc

Nowa technika makijażu robiąca furorę na popularnej platformie, całkowicie zmienia zasady gry. Australijska beauty influencerka podzieliła się świetnym trikiem, który zapobiega „rolowaniu się” się podkładu. Skóra wygląda naturalnie, świeżo i promiennie przez długi czas. W sam raz na upalne dni!
/ 22.06.2022 05:15
jednowarstwowy makijaż fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Jeśli do tej pory za każdym razem po nałożeniu wielu warstw produktów, pod koniec dnia miałaś efekt „ciastka” na twarzy, dzięki technice, którą wymyśliła jedna z najpopularniejszych kosmetycznych influencerek - Chloe Morello, zapomnisz o tym raz na zawsze. Nowy trend kosmetyczny, na punkcie którego oszalały miliony dziewczyn to prawdziwy game changer. Na czym dokładnie polega?

Malowanie twarzy szminką - trik z TikToka całkowicie odmieni twój makijaż. Efekt zaskakuje

Zamiast robić makijaż warstwowo (warstwa podkładu, korektor, róż i bronzer), Chloe nakłada kosmetyki punktowo na całą twarz, a następnie dokładnie miesza je ze sobą. Ważne, żeby wszystkie produkty miały kremową, jedwabistą formułę.

Na udostępnionym video, influencerka ma róż na policzkach, bronzer na skroniach, nosie i pod kośćmi policzkowymi, korektor pod oczami, natomiast podkład na pozostałych, niepomalowanych partiach.

@chloemorello It WORKS! Plus it saves product & time 💄✅ #makeuphacks #makeuptechniques ♬ original sound - Makeup & beauty with Chloe

Aby równomiernie rozprowadzić je na całej twarzy, kosmetyczna guru użyła wilgotnego pędzla do podkładu. Jak zapewnia, bardzo ważna jest tutaj kolejność - od najjaśniejszego do najciemniejszego produktu. Taka technika sprawia, że końcowy efekt jest bardzo naturalny. Na początek zaczęła od korektora, następnie rozprowadziła podkład, później przeszła do różu, a na samym końcu roztarła bronzer. Kluczowym produktem jest tutaj również mgiełka nawilżająca, którą co chwila spryskiwała twarz. Dzięki niej kosmetyki nie zasychały i łatwiej się blendowały. 

Makijaż „golden hour skin” to jeden z najpiękniejszych trendów na lato 2022. Jak wygląda i jak osiągnąć taki efekt?

Jak zapewnia Chloe, makijaż wykonany taką techniką — w nienagannym stanie utrzymuje się przez całą noc. 

Czytaj także:
„Glazed skin” — skóra jak lukrowany pączek to hit w pielęgnacji. Jak uzyskać taki efekt?
Trend „gym lips” przejmuje TikToka. Usta są pełne jak po wypełniaczu