POLECAMY

Jakie cienie do zielono-brązowych oczu?

Dzień dobry. Mam niejednoznaczny kolor oczu trochę zielony, trochę brązowy. Skórę mam lekko oliwkową, ciemne brązowe włosy, bardzo ciemne brwi i rzęsy. Nie wiem jakie kolory cieni pasują do moich oczu. Aśka z Otwocka
Jakie cienie do zielono-brązowych oczu?

Mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Kombinacja barw Twojej tęczówki plus kolor skóry i włosów sprawiają, że możesz pozwolić sobie na wszelkie zabawy kolorystyczne przy doborze cieni do powiek. Zieleń w oku podkreślisz różami, fioletami, koralem lub odcieniem łososia. Brąz uwydatnisz aplikując szarości, błękity i zielenie. Całość swej urody pięknie uwydatnisz turkusami, świetnie będziesz też wyglądać spowita w mocne i żywe kolory.

Zobacz także: Lawendowe spojrzenie - fioletowy makijaż oczu

Ciepło Twej urody zaakcentują też brązy, mogą być te z drobinkami złota i to nie tylko na powiekach. Warto również podkreślić kości policzkowe. W sezonie letnim mamy szeroki dostęp do różnego rodzaju bronzerów czy mozajek, często w jednej palecie znajdziesz kilka ciekawych kolorów. Spróbuj pobawić się nimi i oprócz kości policzkowych pomaluj też nimi powieki lub omieć okolice oka dla rozświetlenia i wykończenia makijażu. Życzę powodzenia i odwagi w doborze kolorów!

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj eksperta (lifestyle@next.pl). Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 miesiące temu
No ja mam identyczny typ urody, ale dodatkowo mam wokół źrenicy brązowy miodowy potem szary potem zielony potem jeszcze granatowy, czasami mam wrażenie ze wszystkie kolory. Określiłabym mój typ urody jako "brudny" i taki brudny kolor oczu. Mam dylemat czy w ogóle nie zrezygnować z kolorowych cieni bo chyba najładniej wyglądam w świetlistym bezowym cieniu, perlowy w wew. kąciku, szara, czarna kredka i rzęsy.... We wszystkich innych kombinacjach wyglądam na zmęczona 😩
/2 lata temu
Ja mam brązowe oczy ale w takich odcieniach też jest mi ładnie.
/2 lata temu
Stary artykuł, ale tego szukałam. 100% mój typ urody. Bardzo się cieszę bo uwielbiam mocne, zdecydowane kolory, takie wręcz trochę arabskie, egzotyczne. Czyli zawsze szłam w dobrym kierunku.
POKAŻ KOMENTARZE (1)