POLECAMY

Jak sobie radzić z wypryskami?

Zobacz, jak z nimi walczyć
Jak sobie radzić z wypryskami? fot. FREE

Wypryski to zmiany trądzikowe i zaskórniki. To problem, który mają kobiety w każdym wieku. U nastolatek zmiany często pokrywają duże partie twarzy (czoło czy policzki), ale są płytsze. Po 30. roku życia zazwyczaj występują pojedynczo i umiejscawiają się głęboko pod skórą w dolnej części twarzy (na brodzie i w okolicach ust). Ich przyczyną mogą być zmiany hormonalne, jak również niezdrowy tryb życia np. dieta bogata w tłuszcze, cukier i produkty wysoko przetworzone. Innym powodem może być niewłaściwa pielęgnacja cery z niedoskonałościami lub toksyny nagromadzone w organizmie.

Oczyszczanie to podstawa!

Bez niego nie da się walczyć z niedoskonałościami! Warto używać produktów dobranych do typu cery - zaskórniki i wypryski pojawiają się na skórze suchej i przetłuszczającej się skórze. Dlatego konieczne jest staranne zmycie makijażu - płynem micelarnym, pianką lub żelem w wypadku cery tłustej.

1-2 razy na tydzień przyda się głębsze oczyszczanie, które zapobiegnie zatykaniu ujść gruczołów łojowych przez sebum - to właśnie ono utleniając się tworzy czarne kropki zaskórników, z których często powstają wypryski. Dobrym narzędziem do oczyszczania problematycznej cery jest miękka szczoteczka – można nią masować skórę podczas mycia i żel delikatnie złuszczający do codziennego użycia.

Gaszenie ognisk zapalnych

Jeśli to zrobisz w zarodku, zapobiegniesz większym kłopotom. Na powstający wyprysk jak najszybciej naklej plasterek antybakteryjny lub preparat punktowy z kwasem salicylowym, wyciągiem z drzewa herbacianego lub z glinką kosmetyczną.

Sprytny kamuflaż...

Gojenie się wyprysków możesz przyspieszyć stosując kosmetyki antybakteryjne - ognisko zapalne będzie widoczne na skórze przez kilka dni, wyjątkowo nawet do 2 tygodni! Jednak łatwo je ukryć pod niewielką warstwą zielonego korektora nałożonego przed aplikacją podkładu.

Więcej kosmetycznych rad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Wydaje mi się, że tak poza tym warto wybrać się do kosmetyczki na jakieś profesjonalne zabiegi dostosowane do potrzeb naszej skóry. Z tego co wiem, np. w Warszawie mają rozbudowaną ofertę w Medica SPA. Najpierwsz przeprowadza się tam wywiad, żeby ocenić, jakie zabiegi są naszej skórze potrzebne, a które z nich należy wykluczyć. Taka profesjonalna opieka nad cerą zawsze daje nam trochę przewagi nad pryszczami i innymi problemami ze skórą.