Jak odmłodzić twarz za pomocą makijażu?

Sen jest niezbędny do poprawnego funkcjonowania organizmu!
Odpowiednio dobrany makijaż może sprawić, ze dojrzała twarz będzie wyglądała młodziej, stanie się bardziej promienna i świeża. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach makijażu, tak, by uniknąć niezamierzonego postarzenia twarzy.
Magdalena Burda / 26.09.2016 13:47
Sen jest niezbędny do poprawnego funkcjonowania organizmu!

Doświadczone kosmetyczki twierdzą, że umiejętny makijaż może znacznie odmłodzić twarz. Należy jednak zapamiętać:

Rozsądnie z pudrem

Twarz należy pudrować oszczędnie. Zbyt gruba warstwa kosmetyku może spowodować, że twarz będzie wyglądała jak maska.

Brwi

Jeżeli brwi są zbyt ciemne w stosunku do rzęs, należy je rozjaśnić. W tym celu należy użyć albo brązowej kredki, albo szarego cienia do powiek. powiększyć oczy.

Uwypuklenie oczu

W tym celu warto zastosować delikatnie opalizujący cień do powiek i nad rzęsami namalować cienką czarną kreskę. Najwięcej tuszu należy nałożyć na górne rzęsy w zewnętrznych kącikach oczu, co doda młodzieńczego wyglądu. Dolne rzęsy lepiej malować oszczędnie, a u ich nasady namalować białą kreskę. Taki makijaż optycznie powiększy oczy.

Zobacz też: Na czym polega makijaż mineralny?

Usta

Należy je podkreślać delikatnie, najlepiej różowobeżową szminką, konturówką podkreślając lub tuszując ich kształt. Unikać ciemnych szminek.

Podkład

Powinien być lekki i jasny. Twarz będzie żywsza, jeżeli doda się do niego kroplę różu. Podkładu nie należy nakładać pod oczami, w okolicach łuków brwiowych i ust. Lepiej malować te miejsca odrobiną fluidu. Pamiętać należy, że ciemny podkład postarza.

Cienie do powiek

Najlepiej nadają się cienie matowe, rozprowadzane prosto, nie na okrągło. Najkorzystniej wyglądają cienie lekko złamane, ponieważ perłowe uwydatniają zmarszczki i kurze łapki.

Szminka do ust

Powinna mieć delikatne, ale żywe kolory, np. jasna czerwień, koral, subtelny róż. Lepiej unikać błyszczków i perłowych szminek czy pomadek o ciemnych kolorach. Kontur ust najlepiej zaś podkreślać po pomalowaniu ust.

Zobacz też: Podkład i korektor - w czym mogą pomóc?

Makijaż korekcyjny

Sińce pod oczami zatuszuje korektor jaśniejszy od podkładu. Tzw. bruzdy grozy znajdujące się między nosem a górną wargą rozjaśni zastosowanie korektora.

Zbyt wysokie czoło optycznie zwęzi nałożenie po bokach ciemniejszego podkładu.

Wystająca broda nie będzie tak widoczna, jeżeli jaśniejszy o 2-3 tony od podkładu korektor zostanie nałożony w zagłębieniu między dolną wargą a czubkiem brody.

Podbródek stanie się mniej widoczny, jeżeli rozprowadzi się na nim ciemniejszą smużkę fluidu – naniesionego w formie roztartego paska od środka brody do uszu.

W celu uwypuklenia kości policzkowych należy na skórę pod oczami nałożyć lekki podkład, o pół tonu jaśniejszy, niż stosowany na resztę twarzy.

Nieco skrzywiony nos można zatuszować malując na jego środku prostą linię trochę jaśniejszym podkładem. Po bokach linii użyć ciemniejszego fluidu.

Zbyt szeroka szyja będzie optycznie wydawać się smuklejsza, jeżeli jej środek pokryje się tym samym odcieniem podkładu, który został użyty do twarzy. Po bokach należy rozetrzeć podkład o ton ciemniejszy i starannie zatrzeć granice między nimi.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

Redakcja poleca

REKLAMA