Jak dobrać bronzer do jasnej cery?

Polska karnacja nie idzie w parze z ciemnymi odcieniami czekolady. Nie oznacza to jednak, że musimy raz na zawsze wyrzec się bronzerów.

Polska karnacja nie idzie w parze z ciemnymi odcieniami czekolady. Nie oznacza to jednak, że musimy raz na zawsze wyrzec się bronzerów.

Jak dobrać bronzer do jasnej cery? Fot. bronzer

depositphotos.com

Kosmetyki brązujące są błogosławieństwem na blade wiosny, szare jesienie i długie śnieżne zimy. Dzięki nim cera wygląda zdrowiej, promienniej, radośniej i bardziej atrakcyjnie. Niestety, próba nałożenia brązującego pudru na białą prawie twarz może skończyć się przykrym cyrkowym efektem farbowanego Mohikanina. Dlatego jeśli nie zamierzasz z ciepłych tonów rezygnować, przeczytaj uważnie nasze wskazówki…

Reguła dwóch odcieni
Nawet w przypadku bronzera, nie wolno łamać świętej zasady kosmetycznej aby nigdy nie dobierać kosmetyków ciemniejszych od naturalnej cery o więcej niż dwa odcienie. Jeśli więc masz karnację naprawdę jasną, wybierz subtelny miodowy odcień. Bezpiecznym pomysłem jest też zakup sypkiego pudru o ton ciemniejszego niż ten używany na co dzień.

Wspaniałe złoto
Tak jak brunetkom o ciemnej karnacji służy czekoladowa poświata, tak kobiety o słowiańskim typie urody znakomicie wyglądają w złotych odcieniach. Do naszej chłodnej tonacji skóry idealnie pasują złote beże i róże oraz błyszczące morele. Idealnym pomysłem jest wykorzystanie pudru w kulkach, który zawiera mozaikę tych rozświetlających, ciepłych kolorów.

Im mniej, tym lepiej
Przy jasnej cerze oszczędność w aplikacji jest największą zaletą i kluczem do sukcesu. Zwłaszcza, jeśli rozpoczynasz dopiero przygodę z kosmetykami brązującymi, nabierajmy na początek absurdalnie małe ilości kosmetyku (dosłownie krople) i eksperymentujmy z efektem. Stopniowo zwiększając ilość bronzera uzyskamy w końcu zamierzony rezultat.

Wspomóż się różem
Jeśli nałożony bronzer nie ocieplił twojej cery w sposób wystarczający zamiast przesadzać z jego ilością sięgnij raczej po złote odcienie różu, które dodadzą wdzięku policzkom i jednocześnie zapewnią całej twarzy wspaniałą trójwymiarowość.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)