Zobacz też: Czarna kreska na powiece i jej urok - inspiracje
Magiczny eyeliner
Eyeliner niewątpliwie potrafi zdziałać cuda. Piękny i starannie wykonany makijaż oczu dodaje uroku każdej kobiecej twarzy. Dobrze narysowana kreska pogłębi spojrzenie, wydłuży optycznie rzęsy oraz ukryje zmęczenie. W takim razie, nic tylko malować. Jednak, z drugiej strony nie jest to wcale takie łatwe… Źle narysowana kreska zrujnuje efekty twojej pracy, a narysowana tylko na górnej powiece nada oczom “stary”, zmęczony wygląd. Dlatego właśnie eyeliner jest narzędziem, który wymaga dużej praktyki i cierpliwości. Używanie eyelinera to „wyższy stopień wtajemniczenia”, w związku z tym warto poświęcić trochę czasu na doskonalenie umiejętności operowania tym magicznym narzędziem. Praktyka czyni mistrza.
Czy wiesz jak zrobić kreski eyelinerem?
Zobacz też: Makijaż dla dojrzałych kobiet
Eyeliner jest bardziej precyzyjny od kredki do oczu – możesz nim narysować idealnie cieniutkie kreski, ale stworzenie grubych to też żaden problem.
Jaki eyeliner wybrać?
Najbardziej wszechstronny i zarazem najtrudniejszy w użyciu jest eyeliner w płynie z pędzelkiem. Przy wyborze płynnego tuszu do kresek warto zwrócić uwagę na dwie podstawowe rzeczy:
-
Pędzelek
Wyróżniamy jego dwa rodzaje - miękki, z długim włosiem oraz krótki, którego końcówka przypomina pisak. Ten drugi jest o wiele łatwiejszy w użyciu. O ten pierwszy trzeba szczególnie dbać – pędzelek zanurzony bez przerwy w tuszu jest podatny na zniszczenia i łatwo zdeformować jego kształt. A raz zdeformowany staje się bezużyteczny.
-
Marka
Kupując eyeliner nie próbuj oszczędzać. To się po prostu nie opłaca. W większości przypadków tańsze eyelinery dzieli prawdziwa przepaść od tych droższych. Czasem warto jest dopłacić 10-20 zł i zainwestować w dobry kosmetyk. Te tańsze mają tendencje do kruszenia się na powiekach. Ich trwałość jest również mniejsza, często też konsystencja pozostawia wiele do życzenia.
Podczas zakupów w drogerii, najlepiej jest eyeliner sprawdzić na ręce. Ideałem byłoby oczywiście wypróbowanie go na powiece, bo skóra dłoni różni się od okolicy linii rzęs.
Zobacz też: Makijaże ślubne
Wskazówki dla początkujących
- Dobrym rozwiązaniem jest używanie eyelinera w ołówku do dolnej powieki, a płynnego do górnej – chociażby dlatego, że skóra na górnej powiece jest naprawdę bardzo delikatna, naciąganie jej ołówkiem przyspieszy powstawanie zmarszczek. A delikatne pociągnięcia pędzelkiem raczej nie odbiją się na jej stanie.
- Kreski na wewnętrznych brzegach dolnej powieki lepiej pozostawić kredkom – oczy większości osób nie lubią tak bliskiego towarzystwa tuszu. Łatwiej wtedy o podrażnienie.
- Równej grubości kreski na obu powiekach optycznie pomniejszą małe oczy, a powiększą te już duże.
Zobacz też: Kolorowa kreska na powiece
Zaczynamy rysowanie
- Pierwsza i najważniejsza rzecz to znalezienie stabilnego oparcia dla łokcia. Nie ma nic gorszego przy malowaniu, niż trzęsąca się ręka.
- Nie maluj kresek na zamkniętych powiekach. Najlepiej robić to na powiece półprzymkniętej. Wtedy ma ona naturalne ułożenie, dzięki czemu można kreskę narysować równo z linią rzęs.
Drogie Panie, czy macie w swojej kosmetyczce eyeliner? Czy używacie go na co dzień, tylko okazyjnie, czy może wcale?
Źródło: Menopauza.pl