POLECAMY

Światowy trend - moda na brokat by Patrycja Dobrzeniecka

Makijażystka gwiazd o trendach w makijażu!
Światowy trend - moda na brokat by Patrycja Dobrzeniecka fot. Bernard Hołdys

Z nieodpartą radością muszę przyznać, że moda na makijaż, który jest niemal sztuką, powróciła! Nareszcie można dać upust swoim pomysłom - mazać, kleić, obsypywać, zamazywać - im dziwniej, tym lepiej. W szacownym gronie ciekłego złota i srebra nie mogło zabraknąć brokatu. A jeszcze tak niedawna kojarzył się z kiczem - Małą Księżniczką, konfetti i targami paznokci.

Na salonach brokat i wszelkiego rodzaju kryształy, cekiny, błyskotki,  pojawiły się wraz z kolekcją  Givenchy na sezon wiosna-lato 2014. Modelki miały wyklejone nim całe twarze - były piękne i przerażające jednocześnie. Świat mody się wtedy zachwycił, ale co dziwne, jeszcze nie podchwycił. 

#givenchy Spring Summer 2014 show #MakeUp #details #backstage @patmcgrathreal

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika GIVENCHY (@givenchyofficial)


Autorką tych wspaniałych masek była moja ulubiona Pat Mcgrath - absolutnie numer jeden! Niedługo po pokazie Givenchy, te same brokatowe maski pojawiły się w sesji dla Vogue Italia oraz W. I nadal cisza.... Wszystkie kampanie i sesje mody ciągle zachwycały się nijakością modelek i tylko to chciało się oglądać. Pamiętam doskonale, tą modę na nudę. :) Oczywiście w perspektywie make-up artist. Choć muszę przyznać, że makijaż, którego nie widać wymaga absolutnego kunsztu i właśnie po tym można poznać, że ktoś jest naprawdę dobry w swoim fachu. 
Dopiero rok 2015 przyniósł sławę małym błyskotkom! Powoli zaczęły pojawiać się sesje beauty, instagram oszalał na punkcie #glitter i tym samym pojawiła się nowa moda brokatowa. W zasadzie to nagle wszystko stało się brokatowe!!! Po tych chudych latach makijażyści zaczęli wręcz obtaczać modelki brokatem, sypać bez ograniczeń - im więcej tym lepiej. Wszyscy zwariowali na punkcie blink blink! Brokat był  już wszędzie, w oczach, na oczach,  w ustach, na ustach, języku i gdzie tylko się dało.
 

 

Sexylips#makeup#makeupatelierparisbucuresti#beauty#artmakeup#

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paulina Buldumea (@paulinabuldumea)


A kiedy kilka miesięcy temu zdjęcia beauty autorstwa fotografa Bena Hasseta znalazły się w Vogue Paris (z pięknym makijażem i subtelnym brokatem na twarzy) moda ta  została oficjalnie przypieczętowana. Podczas Fashion Week 2016 brokat pojawiał się na wybiegu! Tym samym robiąc sobie miejsce wśród akcesoriów do makijażu.
 

 

@andreeadiddy for @vogueparis with @dhelens @_georginagraham @christian_eberhard #beauty

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ben Hassett (@benhassett)


Kochacie błysk? Od dziś absolutnie bezkarnie możecie "brokatować"  sobie oczy, usta, policzki, ...ba nawet uszy. Wszystko zależy od waszej wyobraźni. Bądźcie modne! Bądźcie błyszczące!
 

 

#new #project #coming #soon #glitter #strobing #sparkling #makeup by #patrycjadobrzeniecka @paulinawyka #bernardholdys #mua #star #makeupmania #makijażystka

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika 💄💋Patrycja Dobrzeniecka (@patrycjadobrzeniecka.makeup)


Autorką tekstu jest Patrycja Dobrzeniecka - makijażystka gwiazd - lista jej klientek się nie kończy :). Uwielbiają ją za naturalność i nowoczesność. Pracowała m.in. z ekipą Madonny, stylistą Lady Gaga i aniołkiem Victoria Secret Alessandrą Ambrosio. Z wykształcenia jest filozofem, z zamiłowania wielbicielką sztuki i filmu - to z nich najczęściej czerpie inspirację.

/fot: Aldona Karczmarczyk/

Więcej kosmetycznych trików i porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
po co się ograniczać. wybrokatować się po całości, od stóp do głów, + piórko w wiadomą część ciała i do pracy w banku. szał- klienci będą walić drzwiami i oknami.