Jak przechowywać kosmetyki do makijażu?

Przeczytaj nasze rady!
Jak przechowywać kosmetyki do makijażu? fot. FREE

W przypadku kosmetyków i akcesoriów przeznaczonych do wykonywania makijażu bardzo duże znaczenie ma sposób ich przechowywania i czyszczenia. Jesteście ciekawe, jak powinno się to robić? Czytajcie dalej!

Jak dbać o kosmetyki i akcesoria do makijażu?

  • Najlepiej przechowywać je z dala od wilgoci i wysokiej temperatury - czyli nie w łazience! Szminki, podkłady i lakiery do paznokci pod wpływem wilgoci i ciepła szybciej się psują. Nigdy nie zostawiaj ich w nagrzanym bagażniku samochodu, parapecie (słońce!) lub blisko kaloryfera.
  • Oddziel kosmetyki od akcesoriów - pędzli, gąbek, pęsety, temperówki - na nich gromadzi się więcej zanieczyszczeń i bakterii.
  • Regularnie myj pędzle - najlepiej byłoby czyścić je po każdym użyciu, ale doskonale wiemy, że nie każdy ma na to czas. Jednak pamiętaj aby robić to minimum raz na 2 tygodnie - używaj do tego ciepłej wody i mydła. W miedzy czasie używaj preparatów w sprayu przeznaczonych do czyszczenia pędzli, które błyskawicznie usuwają resztki produktów do makijażu i bakterie.
  • Pędzle trzymaj w pionie - pędzie należy przechowywać w pozycji pionowej. Dzięki temu nie będą się niszczyły i odkształcały. 
  • Gąbki do podkładu pod lupą! - najlepiej jeżeli będą jednorazowe - gromadzi się w nich duża ilość bakterii, a ich czyszczenie jest kłopotliwe.
  • Sprawdzaj, czy kosmetyki nie straciły daty ważności - poznasz to po zmienionej konsystencji i zapachu. Podkład, korektor i szminkę zmieniaj co 6 miesięcy, mascarę co 3 miesiące.
  • Grzebienie, szczotki i gumki do włosów - ze względów estetycznych trzymaj w osobnej zamykanej szkatułce lub pudełeczku.

Więcej kosmetycznych porad i trików:

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)