POLECAMY

Baza pod makijaż a rodzaj cery

Baza pod makijaż powinna być nieodłącznym kosmetykiem każdej kobiety. Jakie są jej rodzaje? Która baza będzie odpowiednia do twojego rodzaju cery?

Fot. Fotolia

Jeśli nie używasz jeszcze bazy pod makijaż, powinnaś ją nabyć jak najszybciej! Po jej użyciu z pewnością zauważysz zmianę – twoja cera będzie się wydawać gładsza, kosmetyki będą się łatwiej rozprowadzać, a makijaż utrzyma się znacznie dłużej.

Baza pod makijaż do twojego rodzaju cery

1. Brzydka z wypryskami

Jeśli masz niedoskonałą cerę, z wypryskami albo zmarszczkami najlepsza będzie dla ciebie baza silikonowa, która wygładzi skórę i sprawi, że nierówności będą prawie niewidoczne. Pamiętaj jednak, że zbyt częste używanie bazy silikonowej może wysuszyć twoją skórę.

2. Sucha i podrażniona

Jeśli twoja cera ma skłonności do wysuszania i podrażnień, wybierz bazę kremową, która zawiera niewielką ilość silikonu. Jeśli poczujesz, że twoja skóra jest mimo wszystko za mało nawilżona, możesz pod tę bazę nałożyć swój ulubiony krem nawilżający. Pamiętaj tylko, żeby poczekać odpowiednio długo aż krem się wchłonie i dopiero nałóż bazę.

Polecamy: Bazy pod cienie - przegląd

3. Pokryta zmarszczkami

Jeśli masz głębokie zmarszczki wybierz bazę mineralną w proszku, która wyrówna skórę.

4. Ziemista

Jeśli twoja skóra ma ziemisty kolor, ale nie ma wyprysków i się nie przetłuszcza, możesz wybrać bazę rozświetlającą.

5. Tłusta albo mieszana

Jeśli masz cerę tłustą albo mieszaną i z problemami skórnymi, warto zaopatrzyć się w bazę matującą. Nakładamy ją na te obszary twarzy, które najbardziej się przetłuszczają.

6. Naczynkowa i z przebarwieniami

Jeśli twoja skóra na twarzy ma nierównomierny koloryt, widoczne naczynka albo ma odcień, który chciałabyś delikatnie skorygować, powinnaś być zadowolona z kolorowej bazy pod makijaż.

Polecamy: Bazy pod makijaż - którą wybrać?

Jak nakładać bazę pod makijaż?

Bazę nakładaj bezpośrednio na skórę, jeszcze przed użyciem podkładu i pudru. W miejscach, z których najszybciej schodzi makijaż, nałóż grubszą warstwę bazy.

Zanim pokryjesz twarz podkładem, poczekaj około minuty aż baza się wchłonie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
A ja go używałam i jest na nic. Do kosza wyrzuciłam!
/2 lata temu
Dobór bazy pod makijaż to strasznie ważna rzecz. Kiedyś tego nie wiedziałam i brałam co popadnie. Na szczęście teraz już jestem bardziej poinformowana i wiem, że dla mojej mieszanej cery Velvet HD Earthnicity jest rewelacyjny:)