POLECAMY

Zagraniczni projektanci na Fashion Week Poland

Na łódzkim tygodniu mody (28.05-5.09) swoje kolekcje pokaże sama Agatha Ruiz de la Prada! Zobacz jakie inne osobistości przyjada do naszego kraju!
Zagraniczni projektanci na Fashion Week Poland fot. ONS
Agatha Ruiz de la Prada - To jedna z najbardziej charakterystycznych postaci współczesnego świata mody. Od ponad 20 lat wprowadza widzów w bajkowy świat fantazji. Na najbardziej prestiżowych pokazach mody w Paryżu, Nowym Jorku, czy Madrycie, prezentuje niezwykle barwne kreacje, będące wyrazem jej nieograniczonej wyobraźni i oryginalnych źródeł inspiracji. W swoich projektach nawiązuje do awangardowej sztuki współczesnej, czy popkultury: świata animowanych bajek i komiksu. Kreacje de la Prady to afirmacja żywych, nasyconych kolorów, przywodzących na myśl jej ojczystą Hiszpanię. Witalność jej kolekcji często podkreślają motywy kwiatowe i kontrastowe zestawienia barw. Jej ekscentryczne kolekcje kierowane są do kobiet odważnych, energicznych, lubiących bawić się modą.

Gaspard Yurkievich - Jeden z najmodniejszych paryskich kreatorów. W jego żyłach płynie krew francuska i argentyńska, a w swoich projektach łączy paryski szyk i latynoamerykańską swobodę. Yurkievich prezentuje oryginalny i dynamiczny styl projektowania inspirowany modą miejską. Doskonale czuje się operując zarówno dużymi czarnymi płaszczyznami, jak i ekscentrycznymi wzorami. Najnowsza męska kolekcja Yurkievicha nawiązuje krojem do stylu lat osiemdziesiątych. Niecodziennego kolorytu dodają fantazyjne skarpety. Yurkievich wyraźnie eksponuje ten często zaniedbywany element garderoby, również w kolekcjach damskich. Podkolanówki, rajstopy, legginsy dodają jego kolekcjom młodzieńczej świeżości i buntowniczego charakteru.

Eymeric Franćois - Kobieta nowoczesna i zmysłowa - to credo, jakim kieruje się Eymeric przy projektowaniu swoich kolekcji. Od 2000 roku prezentuje w Paryżu swoje kolekcje, których znakiem rozpoznawczym jest zmysłowy krój podkreślający kobiece kształty. Jego suknie są bardzo zwiewne i eleganckie. Eymeric wspiera również akcje charytatywne. W 2006 roku wraz z innymi projektantami zaangażował się w aukcję, z której cały dochód został przeznaczony na szczepienia dla dzieci w Darfurze. Georges Chakra - Jeden z najbardziej nieprzewidywalnych światowych kreatorów mody. Pochodzi z Libanu. Ukończył Canadian Fashion Academy. Od 2002 roku stale obecny na największych tygodniach mody na świecie m.in. w Paryżu i Nowym Jorku. Swoimi niezwykle kreatywnymi i niecodziennymi projektami podbił serca takich gwiazd światowego show-biznesu jak: Beyonce, Mariah Carrey, czy Hellen Mirren, a jego kreacje wykorzystano w kinowym hicie - "Diabeł ubiera się u Prady". Fascynuje go kombinacja kolorów i cieni. W swoich projektach pragnie ukazać sprzeczną naturę kobiet. W jego sukniach mają się czuć jednocześnie anielsko i uwodzicielsko. Szczególny nacisk kładzie na detale, gdyż właśnie w nich tkwi luksus.

Gregor Clemens - Główny projektant domu mody LAC ET MEL - jednej z najbardziej ekologicznych marek na świecie, znanej między innymi ze współpracy z WWF i UNESCO. Jego kolekcje zyskały rozgłos w największych stolicach mody, takich jak: Mediolan, Nowy Jork, Londyn, czy Paryż, a brytyjski Vogue określił go jako współczesnego wizjonera mody. Projekty Gregora są dowodem na to, jak można połączyć ekologiczną odpowiedzialność i etyczną postawę w biznesie, z rozmachem, luksusem i wizjonerskim designem na najwyższym światowym poziomie.

Erica Zaionts – Główna projektantka Erica Zaionts Fashion House, projektująca pierwszej klasy kolekcje prźt-ą-porter. Erica jest rozpoznawalną, aczkolwiek unikalną marką. W jej stylu najważniejsza jest forma, dobre tkaniny, asymetria czy gotycki glamour. Naturalne materiały, wyrafinowany smak i unikalne kroje przyniosły Erice ogromny sukces. Jej kolekcję można było obejrzeć na Fashion Week Moscow 2009.

Two Gun Towers - Awangardowy duet rosyjskich designerów: Ira Krupskaja i Andriei Mielnikow. Od wielu lat są stałymi gośćmi Moscow Fashion Week. Cechą charakterystyczną i rozpoznawalną każdej ich kolekcji są aplikacje, ornamenty, niestandardowe wzory, a także radykalny krój, niekonwencjonalne łączenie kolorów oraz fantazja użytych materiałów.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
MAIŁ BYĆ TEŻ ROBERTO CAVALLI! I CO?