POLECAMY

Fashion Week Poland

Najnowsze kolekcje Roberto Cavalli, Gaspard Yourkiewich, Agatha Ruiz de la Prada na łódzkich wybiegach
Fashion Week Poland fot. serwis prasowy
Światowej sławy kreatorzy mody, top modelki i najlepsi polscy projektanci spotkają się w Łodzi podczas pierwszego w Polsce Tygodnia Mody. Od 28 maja do 05 czerwca odbędą się najważniejsze pokazy i konkursy w kraju.

Fashion Week Poland będą obserwować i komentować najbardziej znani dziennikarze mody z Polski i zza granicy. Do Łodzi przyjadą korespondenci Madame Figaro, Herald Tribune, Vogue.com I Financial Times  Swoją obecność potwierdzili  Diane Pernet, Rob Young, Catherine Mambreau.

Podczas pierwszego polskiego Tygodnia Mody odbędą się cztery konkursy dla amatorów, młodych projektantow i absolwentów szkół projektowania.

Fashion Week Poland rozpocznie się finałem konkursu  FASHION DESIGNERS AWARD 2009. 28 maja w hotelu Andel’s zostaną zaprezentowane prace 10 finalistów - młodych projektantów i amatorów, którzy będą ubiegać się  o  staż w pracowni Georgesa Chakry światowej sławy projektanta, który przewodniczy Jury tegorocznej edycji konkursu. Laureaci będą mieli możliwość odbycia praktyk w Saint Martins College of Art. oraz  skorzystania ze stypendiów  w Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru z siedziba w Warszawie

29 maja 2009 r. w Hali EXPO Międzynarodowych Targów Łódzkich zostaną wyłonieni zwycięzcy XVII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru Złota Nitka 2009. Laureatami wcześniejszych edycji są m.in. Maciej Zień, duet Marcin Paprocki & Mariusz Brzozowski, Młodzi projektanci przygotowują prace w jednej z dwóch kategorii – premiere vision lub pret-a-porter.

ALEJA PROJEKTANTÓW pokazy mody polskich młodych designerów w dniach 30 - 31 maja w Hali EXPO.

Gala Dyplomowa studentów łódzkiej ASP - 3 czerwca Biała Fabryka

 RE-ACT Fashion Show 5 czerwca 2009 r. sala balowa Hotelu Andel's w Łodzi- konkurs na kreację ekologiczną. Pomysł na wykorzystanie powszechnie stosowanych materiałów w innej niż zwyczajowa funkcji to klucz do sukcesu.

W trakcie Fashion Week Poland obejrzymy najnowszą kolekcję Roberto Cavalli. Do Łodzi  z  pokazami przyjadą  Agatha Ruiz de la Prada, Gaspard Yurkiewich i Emyric Francois. Konkurs Fashion Designer Awards wesprze osobiście libański kreator Georges Chakra, a w kończącym imprezę RE-ACT Fashion Show zaprezentuje się niemiecki przedstawiciel  znany z berlińskiego Fashion Week: Gregor Clemens i  LAC ET MEL. W pokazach specjalnych zobaczymy kolekcje najlepszych polskich designerów. Łącznie zaprezentuje się w pokazach i konkursach ponad 100 projektantów. Do Łodzi zaproszeni zostaną także handlowcy z całej Europy, na czele z paryskim butikiem Colette i Galerią Lafayette. W pierwszym tygodniu czerwca nie może zatem zabraknąć tutaj również polskich przedstawicieli branży.

www.fashionweek.pl

Zobacz też pokaz mody wiosna-lato 2009 z BerlinaGregors Clemens zaprasza na Fashion Week PolandZwiastun Fashion Week Poland FashionPhilosophy 2009 Moda Forte

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)