POLECAMY

Fashion Week po raz pierwszy w Polsce

Przez tydzień, od 28.05 do 5.06 Łódź zmieni się w światową stolice mody. Odwiedzi nas Agatha Ruiz de la Prada, Georges Chakra i inni!
Fashion Week po raz pierwszy w Polsce

Swoje kolekcje pokaże siedmiu uznanych zagranicznych projektantów mody: Agatha Ruiz de la Prada, Georges Chakra, Gaspard Yurkievich, Eymeric Francois, Erica Zaionts, Two Gun Towers, Zobaczymy premierową kolekcję na wiosnę/lato 2010 domu mody LAC ET MEL, jeszcze przed Berlinem czy Paryżem. Wśród polskich projektantów pojawi się wiele uznanych nazwisk w świecie mody. Natomiast na pokazach w ramach projektu Diffusion Off Zone zobaczymy alternatywne projekty z pogranicza mody i sztuki.

FASHION-PHILOSOPHY FASHION WEEK POLAND dzien po dniu!


28 MAJA, Czwartek
Fashion Designer Awards

Fashion Designer Awards to ogólnopolski projekt przygotowany z myślą o młodych, utalentowanych ludziach, których marzeniem jest nauka w szkołach fashion design. ((Projekt jest organizowany we współpracy z Międzynarodową Szkołą Kostiumografii i Projektowania Ubioru z siedzibą w Warszawie, współpracującą z prestiżową Central Saint Martins College of Art & Design w Londynie. ((Laureaci konkursu otrzymają stypendia w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Podczas gali finałowej zobaczymy suknie 10 finalistów. Wieczór uświetni pokaz specjalny kolekcji Georges‘a Chakra.29 MAJA, Piątek
Złota Nitka
XVII Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów Ubioru Złota Nitka 2009 oficjalnie otworzy FashionPhilosophy Fashion Week Poland. ((Złota Nitka to mający najdłuższą tradycję, najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych polskich designerów. Laureatami jego wcześniejszych edycji są znani w świecie mody projektanci: Maciej Zień, Marcin Paprocki & Mariusz Brzozowski, Jacek Gmach, Monika Onoszko, grupa Transmode. Młodzi projektanci przygotowują prace w jednej z dwóch kategorii – premiere vision lub pret-a-porter. Podczas gali finałowej zobaczymy ponad 20 kolekcji. (Gościem specjalnym Złotej Nitki będzie Eymeric Francois.

30 - 31 MAJA, Sobota-Niedziela
Aleja Projektantów

Podczas dwóch dni pokazów zobaczymy wielu polskich projektantów, jak: Natalia Jaroszewska, Viola Śpiechowicz, Agata Wojtkiewicz, Łukasz Jemioł, MMC Studio Design, Sylwester Krupiński, Beata Jarmołowska, Maria Wiatrowska oraz czołowe polskie marki modowe, jak: Hexeline czy Monnari. Aleję Projektantów zwieńczą pokazy specjalne projektantów: Agatha Ruiz de la Prada, Gaspard Yurkievich, Two Gun Towers, Erica Zaionts.28-31 MAJA, czwartek-niedziela
Showroom

Celem showroomu jest stworzenie młodym projektantom przestrzeni dla prezentacji i sprzedaży ich najnowszej kolekcji, jak również akcesoriów i biżuterii. To miejsce otwarte, dynamiczne, prezentujące najnowsze trendy i artystyczne wizje z miejsca możliwe do zaadoptowania na polskie ulice. W showroomie będziemy mogli nabyć kolekcje około 30 projektantów.

1-3 CZERWCA, poniedziałek-środa
Moda Forum Concept Store

Concept Store to pionierski projekt realizowany we współpracy magazynu branży mody TextilWirtschaft Moda Forum i jego zaufanych partnerów. ((Podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland zaprezentujemy modelowy sklep odzieżowy na miarę XXI wieku o proporcjach 1:1. Multibrandowy salon sprzedaży o powierzchni 100 m2 z ofertą mody damskiej i męskiej posłuży jako tło do przeprowadzenia serii warsztatów dotyczących prawidłowej aranżacji miejsca sprzedaży i witryny, efektywnego rozmieszczenia towarów oraz skutecznego doradztwa zakupowego. Do uczestnictwa w wydarzeniu zostaną zaproszeni właściciele sklepów i ekskluzywnych butików oraz producenci, posiadający własną sieć detaliczną.

Diffusion Zone Off
DIFFUSION to strefa off FashionPhilosophy. Składać się będzie przede wszystkim z pokazów mody prezentujących projekty alternatywne, wystaw z pogranicza mody i sztuki, offowego showroomu oraz działań w przestrzeni miejskiej i eventów muzycznych. Temat przewodni wszystkich prezentacji to przenikanie/rozproszenie – diffusion. Do udziału w tej części FFW zaproszeni zostali młodzi twórcy z zakresu różnych dziedzin działalności artystycznej. Ich prezentacje zostaną połączone ze sobą, uzyskując tym samym w wyjątkowy sposób uzupełniającą się wzajemnie całość. Przenikanie się dziedzin sztuk, idei, twórczości, miasta…

3 CZERWCA, środa
Gala Dyplomowa ASP

Gala Dyplomowa ASP to fuzja dwóch dotychczas niezależnych konkursów dla młodych adeptów sztuki projektowania ubioru. ((Pierwszym z nich jest Gala Barbary Hanuszkiewicz, która przez wiele lat stanowiła prezentację najlepszych kolekcji projektantów z polskich uczelni artystycznych. Do laureatów konkursu należą Grzegorz Gąsior i Elwira Horosz. Organizowany przez Studio Gala Barbary Hanuszkiewicz konkurs zawsze związany był z Muzeum Włókiennictwa. ((Gala Dyplomowa ASP, organizowana przez Katedrę Ubioru ASP, prezentowała kolekcje minionego roku akademickiego. Specyficzna atmosfera tych prezentacji, możliwość publicznego zaprezentowania swoich osiągnięć artystycznych jest dla pedagogów, studentów i widzów atrakcyjnym i zarazem pouczającym doświadczeniem. Wybrane dyplomy studentów są wizytówką Katedry Ubioru, świadectwem dokonań studentów - dyplomantów i ich promotorów.

4 CZERWCA, czwartek
Fashion Europe Discovery

Konkurs Fashion Europe Discovery składa się z dwóch części: projektowej i telewizyjnej.((Konkurs adresowany jest zwłaszcza do młodzieży i nastolatków zainteresowanych zagadnieniami mody, stylu, tzw. "dobrego smaku" w ubiorze. Jego celem jest inspirowanie do rozwijania w sobie ukrytych talentów w zakresie projektowania, stylizacji odzieży, technologii i konstrukcji, szycia i zdobienia. Konkurs ma zachęcić do doskonalenia się, podjęcia kształcenia i pielęgnowania w sobie cech potrzebnych do realizacji życiowych marzeń w świecie mody i odzieży. Cykl konkursowy doprowadzi do gali finałowej, podczas której zaprezentowane zostaną kolekcje stworzone przez najzdolniejsze, uprzednio zakwalifikowane zespoły, złożone z projektantów, konstruktorów, stylistów, technologów i krawców. ((Wiodącym tematem konkursu FED 2009 jest Coco Chanel. Gala finałowa zostanie zarejestrowana przez ekipę telewizyjna, a materiał posłuży do montażu pierwszego odcinka pilotażowego programu telewizyjnego.

Premiera filmu “Coco avant Chanel” w reżyserii Anne Fontaine z udziałem specjalnym Audrey Tautou.

5 CZERWCA, piatek
RE-ACT Fashion Show

RE-ACT to unikalne wydarzenie w świecie mody, którego ideą jest propagowanie wartości ekologicznych i odpowiedzialności społecznej poprzez najświeższe trendy w modzie i wzornictwie. Młodzi projektanci z Polski i zagranicy wezmą udział w konkursie na najlepszą kreację recyklingową. Konkurs jest kierowany do osób otwartych na niestandardowe rozwiązania w dziedzinie projektowania, świadomych ekologicznie i odpowiedzialnych społecznie. 15 marca zakończono etap przyjmowania zgłoszeń. Poprzez stronę www.re-act.pl chęć uczestnictwa wyraziło aż 331 młodych projektantów ze szkół polskich i zagranicznych.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)