POLECAMY

Uwolnij Łacha po raz siódmy w Warszawie

Jeśli wciąż nie wiesz, co to swap, najwyższy czas się dowiedzieć. Ekipa cyklicznej imprezy Uwolnij Łacha zaprasza po raz siódmy do warszawskiego klubu 1500 metrów Do Wynajęcia.
Uwolnij Łacha po raz siódmy w Warszawie

Wyraz „swap” ma kilka znaczeń – zasadniczo to umowa pomiędzy dwoma podmiotami, w ekonomii dotyczy przepływów pieniężnych, w informatyce to zmiana wartości dwóch zmiennych. W modzie nazwę tę stosuje się do opisu imprezy, na której możesz wymienić się ubraniami i innymi niepotrzebnymi już Tobie rzeczami.

Dlaczego swapy stały się popularne? Po pierwsze to pretekst do zrobienia generalnych porządków w szafie i wyrzucenia z niej nienoszonych ubrań, po drugie to okazja na zdobycie nowych ubrań – zazwyczaj za darmo, w barterze. Na prawdziwych swapach nie płaci się za ubrania (choć często wstęp na imprezę bywa płatny, ale zwykle jest to niewielka suma). Po trzecie to fajny pomysł na spędzenie czasu.

Swapy do Polski przyszły z zagranicy, stały się popularne kilka lat temu. Uwolnij Łacha to jedna z najstarszych imprez tego typu, jeśli nie najstarsza, odbywa się w Warszawie pod hasłem „Co Moje To Twoje”. Tym razem ekipa organizująca Uwolnij Łacha zaprasza 27 listopada 2010 (w sobotę) do klubu 1500 m2 Do Wynajęcia (ul. Solec 18 w Warszawie).

Jak mówią organizatorki, to cykliczna impreza, której głównym celem jest wymiana ubrań i dodatków między uczestnikami. Zasady spotkań są bardzo proste: przynosisz swoje łachy lub inne przedmioty i uwalniasz je dając tym samym możliwość ich nowego obiegu, jednocześnie wybierasz sobie inne – te, które Tobie się spodobają.

Wszystkie rzeczy, które nie znajdą nowych właścicieli zostaną oddane do praskiego oddziału PCK. Uwolnij Łacha ma wymiar ekologiczny i prospołeczny, jednocześnie dając wszystkim możliwość dobrej zabawy, tworząc niepowtarzalny klimat.

Zobacz także: Zrób porządek w szafie

Organizatorzy zapewniają kącik zabaw dla dzieci, którymi zajmie się Centrum Aktywności Dziecięcej "Skakanka". Muzyczną oprawę zapewni DJ Marteczka i Przemo, a posiłki zaserwuje Naleśnikarnia 25. Więcej informacji oraz relacje z poprzednich imprez na stronie www.uwolnijlacha.blogspot.com

Zobacz także: Wyprzedaże - 5 grzechów sprzedawców

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)