Wyprzedaże - 5 grzechów sprzedawców

Zanim wybierzesz się na wyprzedaże - poznaj 5 najczęstszych grzechów z drugiej strony lady czyli zasady gry i triki, którymi posługują się nieuczciwi sprzedawcy, aby wcisnąć nam swój towar.
/ 04.11.2010 16:27

wyprzedaże - 5 grzechów sprzedawców

fot. Fotolia

Na co uważać, czyli wybrane grzechy sprzedawców podczas sezonowych wyprzedaży:

Pycha – nasze promocje są najatrakcyjniejsze dla ciebie, ostatnie dni wyprzedaży. Informacje na wywieszkach, bilbordach często informują o korzystnych warunkach wyprzedaży sezonowej dotyczącej całego asortymentu w sklepie. W praktyce tylko część towaru jest objęta promocją. Warto odwiedzając sklepy podczas dokonywania zakupów dokładnie zapoznać się z obowiązującą ceną.

Chciwość – cena cenie nie jest równa. Sprzedawcy podają często zawyżone nieprawdziwe ceny dotychczasowe lub oferują w promocji wyroby po cenie identycznej jak przed okresem promocyjnym, tym samym wprowadzają konsumentów w błąd, sugerując im, że kupując dany produkt w promocji, zaoszczędzą.

Nieczystość – atrakcyjna cena nie musi oznaczać udanego zakupu. Akcje promujące wyprzedaże sezonowe często opierają się na schemacie: atrakcyjna cena towaru = muszę go mieć. Pamiętaj – podczas promocji i wyprzedaży rzeczywiście często nabywamy towary, na które bez obniżki nie moglibyśmy sobie pozwolić. Aby nie żałować tych wyborów, warto porównywać oferty, dokładnie przemyśleć zakup, uruchomić zdrowy rozsądek.

Nieumiarkowanie w obliczeniach. Zdarzają się różnice w cenach podanych przy towarze z cenami zakodowanymi w kasie, czytniku oraz podanymi w gazetkach reklamowych. Pamiętaj – cena podana na półce lub na metce jest obowiązującą. W związku z tym mamy prawo kupić produkt po tej właśnie cenie.

Zaniedbania prawne – mylące informacje. Często z braku czasu lub w wyniku nieznajomości obowiązujących przepisów podczas sezonowych wyprzedaży sprzedawcy informują, że w związku z niższą ceną klienci mają mniej praw. 

Przykładem takiej praktyki jest informacja często pojawiająca się przy kasach, że przeceniony towar nie podlega reklamacji. Czy to zgodne z przepisami? Takie oświadczenie przedsiębiorcy jest niezgodne z prawem i powinno oznaczać jedno: omijajmy sklepy, które informują nas jawnie, że łamią nasze prawa.

Polecamy: Modne stylizacje na rower miejski

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/06.11.2010 20:41
Ja nie mam szczęścia do wyprzedaży. Przeważnie jak się decyduje na wizytę w sklepie zostają same resztki wyglądające jak smutne szmaty na wieszakach
/05.11.2010 21:03
Jakby omijać takie sklepy to wychodzi na to, że mogłabym wejść raptem do 2-3 w podlocie do 5 sklepów :D
/05.11.2010 13:47
szlaone promocne - z 24,99 na 29,99;)