Okulary polaryzacyjne - jak działają i jakie wybrać

Okulary z polaryzacją są doskonałe na słoneczne lato. Sprawdź, jakie wybrać, by chronić oczy i wyglądać modnie!
Marta Kosakowska / 26.06.2019 16:04

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to letni must have. Chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, odbijają odblaski, a do tego są szalenie stylowe. Zastanawiasz się, jakie są zalety soczewek polaryzacyjnych? Szukasz dobrej jakości, modnych okularów na lato? Przeczytaj artykuł!

Co dają okulary polaryzacyjne?

Okulary z polaryzacją niwelują poziome promienie słoneczne, które powstają w skutek odbijania się światła od podłoża, śniegu, tafli wody, maski samochodu lub innych powierzchni. Przepuszczają jedynie promienie pionowe, dzięki czemu widzimy w nich ostry, wyraźny obraz.

Zalety:

  • Usuwają odblaski, dzięki czemu zwiększają komfort widzenia. Jest to szczególnie ważne w czasie prowadzenia samochodu, podczas uprawiania sportów na świeżym powietrzu itp.
  • Kolory są bardziej nasycone, co zwiększa komfort widzenia.
  • Niwelują mrużenie oczu, co zapobiega powstawaniu przedwczesnych zmarszczek.
  • Pozwalają widzieć wyraźniej.
  • Chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym UVA, UVB i UVC oraz rozwojem potencjalnych chorób. Są szczególnie polecane osobom nadwrażliwym na światło słoneczne.

Modne okulary polaryzacyjne

Stylowe i praktyczne okulary przeciwsłoneczne na lato 2019 powinny mieć polaryzację. W modzie jest nie tylko styl, ale przede wszystkim zdrowie. Producenci coraz częściej oferują modele, które łączą te dwie cechy.

W tym sezonie na topie są m.in.:

Najmodniejsze modele okularów z polaryzacją znajdziesz na następnych stronach!

Przeczytaj:
Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne?
Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?