POLECAMY

"O północy w Paryżu" - magiczna komedia Allena

Czy widziałyście już "O północy w Paryżu" Woddy'ego Allena? Plejada światowych gwiazd (jak zwykle u Allena), błyskotliwe, a nawet przeintelektualizowane dialogi (jak zwykle u Allena) oraz Paryż jako klimatyczne tło (w odróżnieniu od nowojorskich ulic i parków ukochanych przez reżysera). Paryż jednak wpisuje się w europejski klucz stolic, w których Allen kręci ostatnio swoje filmy - vide "Vicky, Cristina, Barcelona".
"O północy w Paryżu" - magiczna komedia Allena fot. Materiały prasowe

Ostatnio głośno zrobiło się o filmie Woody'ego Allena "O północy w Paryżu." Znów odrobię romantycznie, bo Paryż, bo zakochani i niedawno zaręczeni. Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przybywają do światowej stolicy romansu, by zaplanować ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni!

W gwiazdorskiej obsadzie magicznej komedii Woody’ego Allena znajdziemy także laureatów Oscara, Adriena Brody'ego oraz Kathy Bates w rolach miłosnych doradców Gila. "O północy w Paryżu" to nie tylko najbardziej chwalony od lat obraz mistrza oraz jeden z pierwszych faworytów do przyszłorocznych Oscarów, ale także największy przebój Allena od 25 lat.

Zobacz także: "Pretty Woman" - współczesna bajka o Kopciuszku

Gil - to początkujący pisarz kochający się w przeszłości. Niepoprawny romantyk, jak na każdym kroku podkreśla jego narzeczona Inez, skoncentrowana raczej na pozorach i konkretach, takich jak przygotowania do wesela. Para spędza wakacje w stolicy kochanków głównie w towarzystwie rodziców dziewczyny oraz zaprzyjaźnionej pary innych Amerykanów z wyższej klasy średniej. Ich czas jest obity pluszem, konwersacje odbywają w przepysznych hotelowych wnętrzach, urokliwych zaułkach, na targach staroci itp.

Zobacz: BABA MOVIE >>>

"O północy w Paryżu" /fot. Materiały prasowe

Zobacz także: "Diabeł ubiera się u Prady" - recenzja

Komediowych akcentów dostarcza nieznośnie elokwentny Paul, które najprzyjemniejszy spacer potrafi zepsuć Gilowi akademickimi dywagacjami. W końcu pisarz odłącza się od grupy, a o północy zostaje zabrany przez grupkę rozbawionych kawalerów do lat 20., w sam środek paryskiej bohemy: poznaje Scotta Fitzgeralda, Ernesta Hemingwaya, Gertrudę Stein, Pabla Picasso, Luisa Bunuela...

Czy długo da się żyć w tym złudzeniu? Przez chwilę wraz z bohaterem będzie nam się wydawać, że i owszem, ale…….zobaczcie same.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)