POLECAMY

"Pretty Woman" - współczesna bajka o Kopciuszku

"Pretty Woman" to niewątpliwie klasyk gatunku! To współczesna bajka o Kopciuszku i Księciu, z tym, że Kopciuszek lubi zrzucać nie tylko buciki, ale i inne swoje fatałaszki... Ten film można oglądać w babskim gronie wiele razy. Młodziutka Julia Roberts i zabójczo przystojny Richard Gere to już kultowa para zakochanych. Czy macie ochotę znowu zobaczyć ich miłość?
"Pretty Woman" - współczesna bajka o Kopciuszku fot. Materiały prasowe

Pamiętacie jak to się zaczęło? Zachwyt romantycznymi komediami, opowieści o rycerzu, który wybawiał swoją damę z rąk smoka w wersji dla dorosłych?  To właśnie ukochana przez niemal wszystkich "Pretty Woman" lat 90-tych rozpoczęła swego rodzaju boom na romansidła w wersji komediowej. Od tej pory baśnie w wersji dla dorosłych taśmowo wprowadzane były do kin.

Ona i on. Ona piękna i ambitna… On równie przystojny, ale w dodatku także niesamowicie bogaty. Żyją w dwóch światach. Ona jest prostytutką i obraca się wśród alfonsów, narkomanów. Z trudem wiąże koniec z końcem. On jest szefem dużej firmy, obraca się w wyższych, snobistycznych sferach. Szanse na ich spotkanie w realnym świecie są minimalne, ale przecież jesteśmy w Hollywood… A tu wszystko może się zdarzyć.

Wszyscy wiedzą, jak się skończy. Vivian i Edward (bo tak nazywają się główni bohaterowie) zakochują się w sobie i po licznych perturbacjach padają sobie w ramiona w scenie finałowej. Ups… Zdradzamy zakończenie, na usprawiedliwienie dodajmy, że tak się kończy 99% komedii romantycznych.

Zobacz także: „Big Bang” - najbardziej kultowe dialogi od czasów „Rejsu”

Richard Gere i Julia Roberts /fot. Materiały prasowe

Bajkowość. Szara rzeczywistość w której zazwyczaj się żyje nie jest przyjemna, męczy, a często nawet daje w kość. Dlatego nie dziwi, że wielu korzysta z każdej okazji by choć na chwilę od niej uciec. Sposoby są różne… I jednym z nich jest właśnie zanurzenie się w świat wyimaginowany przez filmowców. W komediach romantycznych niewiele ma on zazwyczaj wspólnego z szarością, mieni się feerią barw, pełny jest tego wszystkiego czego na co dzień nie widać, lub widać bardzo rzadko.

Filmowa baśń, w której mamy do czynienia z ludźmi w tydzień odmieniającymi całe swoje dotychczasowe życie, realizującymi swoje marzenia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. To są czary, które mogą zdarzyć się właśnie w Hollywood.

Zobacz także: BABA MOVIE >>>

Siła Happy endu, na samym końcu pojawia się rycerz na współczesnym białym koniu, a księżniczka stoi na szczycie wieży… Czy trzeba czegoś jeszcze?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)