pokaz Victoria's Secret fot. ONS.pl

Modelka plus size w kampanii Victora’s Secret – jak wygląda?

Kolejna marka poszła za ciosem i do reklamy bielizny wybrała modelkę plus size. To pierwsza taka kampania Victoria’s Secret.
Urszula Wilczkowska / 09.10.2019 10:39
pokaz Victoria's Secret fot. ONS.pl

Coraz więcej światowych marek decyduje się w swoich kampaniach pokazywać nie tylko modelki noszące rozmiar S oraz XS, ale także kobiety, którym znacznie bliżej jest do większości z nas.

Victoria’s Secret miało już jedno podejście do kampanii z modelką „plus size”, ale okazało się ono dość kontrowersyjne. Okazało się, że marka nazwała „modelka plus size” Barbarę Palvin, która nosi… rozmiar 36/38.

Wywołało to ogromne oburzenie u kobiet, ponieważ to rozmiar taki sam, a nawet mniejszy niż ten, który nosi większość z nich. Jak jest tym razem?

Pierwsza modelka plus size w kampanii Victoria’s Secret

Chociaż Barbara Palvin niewątpliwie jest piękną kobietą, daleko jej do bycia modelką plus size. Tym razem do swojej reklamy brand zatrudnił Ali Tate Cutler – równie piękną Amerykankę, która wcześniej wzięła udział w kampaniach Mango i Ralpha Laurena.

Czy Ali można jednak nazwać modelką plus size? Modelka waży 65 kilogramów przy wzroście 175 cm i nosi rozmiar 44. To najpopularniejszy rozmiar w Stanach Zjednoczonych, więc wniosek chyba nasuwa się sam…

Sama Ali Tate Cutler bardzo cieszy się z tego, że udało się jej wystąpić w kampanii, bo wiele kobiet może się z nią utożsamiać. Coś w tym jest – skoro nosi podobny rozmiar co większość z nich, z pewnością doceni ten ruch marki.

Jedno jest pewne – jako pierwsza modelka o rozmiarze 44 w reklamach Victoria’s Secret Cutler tworzy nie tylko kampanię, ale też i historię.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ali Tate (@ali_tate_cutler)

Zobacz także:
Modelka plus size w kampanii reklamowej Zary. Jak wygląda?
Pierwsze w Polsce ciałopozytywny pokaz mody. Kochamy to!