POLECAMY

Moda dziecięca

Czasy, kiedy małe dzieci ubierano jedynie w śpioszki i kaftaniki dawno już minęły. Dziś maluchy noszą podobne ubrania jak dorośli. Małe dziecko ubrane w dżinsowe spodenki i kurteczkę, mające na nogach adidaski nikogo już nie dziwi.
Moda dziecięca

Praktycznie czy modnie

Ubierając noworodka czy niemowlaka trzeba wziąć pod uwagę na pierwszym miejscu względy praktyczne. Nie przegrzewać. Wiosną czy latem ubierać na cebulkę by potem móc ewentualnie zdjąć niektóre części garderoby. Oczywiście praktycznie nie zawsze znaczy niemodnie. Ubierając maluszka w pajacyka można na wierzch założyć modne dżinsy czy bluzę z kapturem. Już mamy ciepło i modnie ubranego niemowlaka. Zamiast pajacyka można troszkę większemu niemowlakowi założyć kolorowe rajstopki i body. Niektórzy producenci zadbali również o tych najmniejszych, czyli o wcześniaczki. Dostępne są już ubranka w rozmiarze 52 czy 54. To bardzo ważne, ponieważ o kupno takiej maleńkiej odzieży było dotychczas dość trudno.

Zobacz także: Ubranka do Chrztu

Pozwolić na dobieranie garderoby czy samemu sugerować

Psychologowie radzą żeby pozwolić już małemu dziecku na to, by samo dobierało sobie garderobę pod względem fasonu i koloru. Ma to pozwolić na wykształcenie u niego własnego stylu. Jest w tym dużo racji. Ja mam jednak troszkę inną teorię. Delikatne podpowiedzi i sugerowanie tego co dobre już we wczesnym dzieciństwie będzie procentowało w przyszłości. Dziecko będzie wiedziało co to gust i smak, co jest modne i jak dobierać do siebie kolory.

Sklepy z odzieżą dziecięcą

Jest wiele sklepów, producentów specjalizujących się w szyciu odzieży dla dzieci. Kupując ubrania dla naszych pociech możemy również skorzystać ze sklepów internetowych. Jest ich wiele i jest w czym wybierać. Choć jak wiadomo takich rzeczy dotknąć i obejrzeć na żywo się nie da. Warto również zajrzeć na portale aukcyjne, na których można zakupić rzeczy nowe jak i już używane (czasem jak nowe), jeszcze z metką.

Zobacz także: Kupuj taniej w sieci

Szukając ubrań dla dzieci często zaglądam do ciucholandów. Można trafić na wiele ubranek jeszcze z metkami, nie mających śladów używania. Dla strasznych dzieci może kupić i używane, nie będzie nam wtedy szkoda, że dziecko zdarło spodnie podczas zabawy na placu zabaw czy gry w piłkę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Biedne dzieci w betach (pamietam były kiedys wiązane) musiały czuc się źle... Chyba najlepszy wybór dla bobaska to śpioszki (żeby było mu wygodnie wierzgać nóżkami i rączkami) a dla dziecka... szał! Tyle ciuchów jest teraz w sklepach dla dzieci, więcej niż dla dorosłych. Moja krępa koleżanka ubiera sie w działach dziecięcych dla dziewczynek na 166cm. I naprawdę ma fajne ciuchy! No i oszczędza...