Audrey Hepburn fot. kerrytaylorauctions.com

Kreacje Audrey Hepburn na sprzedaż

Słynne suknie z filmów, drobne akcesoria i słynna suknia ślubna, w której Audrey w końcu nie poszła do ołtarza - na aukcji
/ 26.11.2009 10:49
Audrey Hepburn fot. kerrytaylorauctions.com
Wśród najbardziej pożądanych kreacji wszech czasów należą te zaprojektowane przez Huberta de Givenchy i Valentino, jeśli dodatkowo nosiła je ikona stylu, Audrey Hepburn, ich wartość dodatkowo wzrasta.

Niektóre z najsłynniejszych sukienek aktorki zostaną wystawione na aukcji w Londynie. Połowa z uzyskanych w ten sposób funduszy trafi an konto The Audrey Hepburn Children's Fund and Unicef.

Pod młotek trafi ponad 30 przedmiotów pochodzących z okresu od wczesnych lat 50. po późne 60. Oprócz ubrań licytowane będą także dodatki i prywatna korespondencja Hepburn. Atrakcją aukcji będzie ślubna suknia, której aktorka nigdy nie założyła. Kreację zaprojektowano na planowany przez nią ślub z Jamesem Hansonem, który Hepburn odwołała.

Audrey życzyła sobie, aby suknię oddać "najpiękniejszej, bidnej włoskiej dziewczynie, jaką uda się znaleźć - komuś, kogo nigdy nie byłoby stać na taką kreację jak moja". Obdarowano nią Amabile Altobellę, która suknię założyła, a później latami przechowywała. Na jej trop w 2002 rok wpadła rodzina projektanta kreacji.

Eksperci szacują, że licytacją może osiągnąć 100 tys. funtów zysku, zwłaszcza, że przedmioty, które należały do ikonicznej aktorki bardzo rzadko trafiają na sprzedaż. W tej chwili są one częścią wystawy zorganizowanej przez dom aukcyjny Sotheby's i będę prezentowane w La Galleria w Royal Opera Arcade w Londynie 6 grudnia i w ciągu dwóch kolejnych dni wystawione w tym samym miejscu na sprzedaż.

Więcej informacji na temat fundacji charytatywnej Audrey Hepburn można uzyskać na stronie www.audreyhepburn.com , zaś na temat aukcji na www.kerrytaylorauctions.com