POLECAMY

Jak zawiązać krawat i muszkę? - Zrób to sam!

Ze względu na wzniosłą okazję nadchodzącego Dnia Chłopca podpowiadamy, jak wiązać krawat oraz jak nosić muszę. Z pozoru prosta rzecz a nastręcza prób, utraty cierpliwości a nawet supłów! Zobacz, jak łatwo i efektownie związać krawat.

Ze względu na wzniosłą okazję nadchodzącego Dnia Chłopca podpowiadamy, jak wiązać krawat oraz jak nosić muszę. Z pozoru prosta rzecz a nastręcza prób, utraty cierpliwości a nawet supłów! Zobacz, jak łatwo i efektownie związać krawat.

Elegancki mężczyzna nigdy nie przestaje być modny, dlatego choćby od czasu do czasu warto stawia na szarmancki look z użyciem krawatu. Koszula z muszką? Hit ostatnich wybiegów! Co za tym idzie? Fakt, że umiejętność wiązania krawatu oraz muszki przyda się nie tylko panom... Zobacz, jak łatwo wykonać tę z pozoru trudną sztukę.

 

Wiązanie krawata

Wiązanie krawatu typu Kent

Powyższe wiązanie jest bardzo proste i efektowne. Doskonale nadaje się do wąskich krawatów oraz obecnie modnych wąskich kołnierzy. Aby je wykonać, należy...

1. W prawą rękę chwyć węższą końcówkę krawata, w lewą - szerszą końcówkę. Przerzuć krawat na szyję. Skrzyżuj końcówki krawata tak, żeby szersza była pod spodem węższej. Obróć szerszą końcówkę o 180 stopni szwem do góry. Od tej pory operujesz szerszym końcem krawata. 

2. Węższą końcówkę staraj się utrzymać pionowo w jednej pozycji, szerszy koniec przełóż nad węższym i wyciągnij z twojej lewej strony.

3. Następnie szerszy koniec przełóż od spodu pętli - pod szyją i wyciągnij górą.

4. Przełóż szeroki koniec przez powstały przed chwilą frontowy poziomy pas węzła krawata.

5. Ostatni krok to nadanie węzłowi ostatecznego kształtu - ściągnij końcówkę krawata w dół.

Możesz zobaczyć również jak wykonać to na podctawie filmiku, poniżej propozycja wiązania Victoria :

Victoria Knot

Victoria Knot

Powyższe wiązanie jest bardzo popularne i doskonale nadaje się na co dzień dla niższych panów jak i pań. Aby go wykonać należy :

1. W prawą rękę chwycić węższą końcówkę krawata  a w lewą - szerszą.następnie przerzuć krawat na szyję. Skrzyżuj końcówki krawata tak, żeby węższa była pod spodem szerszej. Od tej pory pracujesz szerszym końcem krawata. Węższą końcówkę staraj się utrzymać pionowo w jednej pozycji, szerszy koniec przełóż pod węższym i wyciągnij z lewej strony (twojej).

2. Następnie przełóż go na drugą stronę nad węzłem. Następnie szerszy koniec przełóż znowu pod węzłem na lewą stronę. Przełóż szeroką końcówkę ponownie na swoją prawą stronę. 

3. Następnie włóż szeroką końcówkę od spodu pętli pod szyją i wyciągnij górą. Przełóż szeroki koniec przez powstały pierwszy frontowy pas węzła a drugi pas ukryj pod węzłem.

4. Na koniec nadaj karawanowi ostateczny wygląd poprzez ściągniecie końcówki w dół.

 

Muszka

Jak wiązać muszkę

Muszka jest wciąż noszona z dużą dozą powściągliwości, a nie powinna! Tego roku wchodzi na salony domów mody oraz szyje hollywoodzkich aktorów. Co ciekawe muszka jest następstwem wiązanych chust i można ją nosić niemal do każdego stylu. Aby ją związać, należy...

1. Na początek wyrównaj długość obu końców wstążki, lewy koniec wstążki zegnij z przodu w pętelkę, tak aby koniuszek był skierowany w prawą stronę (tak powstanie prawe skrzydełko muszki).

2. Następnie chwycić drugi koniec wstążki i przełóż go w środku nad prawym skrzydełkiem do góry.

3. Ten sam koniec wstążki wetknij od góry do pętli i pociągnij go do dołu.

4. Dla uformowania lewego skrzydełka muszki, wkładamy koniec wstążki do pętelki i lekko przekręcamy koniuszek wstążki do tyłu. Skrzydełko przekładamy od przodu przez pętle połowy węzła

5. Na koniec ściągamy kokardkę i ładnie rozprostowujemy oba jej skrzydełka. 

Poniżej filmik instruktażowy który ułatwi ci wykonać idealny węzęł muszki :

Wiązanie muszki

Wiązanie muszki

Istotne, by nie przejmować się, że kształt nie jest idealny. Muszka należy do  tych elementów męskiej garderoby, której należy się lekka niepoprawność.

 

Zobacz również  :

Kolorowe pazokcie - zrób to sama!     Seksowna bielizna          Gwiazdorskie upięcie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/6 lat temu
Po co się męczyć !!! www.e-trend.pl Krawaty Collection Adam po 24,50 zł Na życzenie zawiążemy dowolną metodą :)
/7 lat temu
Fajne pomocne :)) Ale ja mimo to zawsze proszę panie w sklepach żeby mi od razu zawiązały :) Ostatnio w Giacomo Conti Panie bardzo profesjonalnie mi pomogły i zawiązały 3 krawaty które u nich kupiłem :)
/7 lat temu
Porada cenna, szczególnie, że wiązane muchy są teraz bardzo modne. Meżczyźni przypomniejli sobie o ich istenieniu - i to bardzo dobrze. Jak dla mnie to najwyższy poziom elegancji, a bylejakość odchodzi do lamusa.
POKAŻ KOMENTARZE (3)