Kolorowe paznokcie - zrób to sama!

Finezyjne paznokcie i niezwykłe wzory, które możesz wykonać sama w domu. Oto kilka praktycznych porad, jak wyczarować manicure rodem z salonu urody.
/ 23.08.2011 07:34

Finezyjne paznokcie i niezwykłe wzory, które możesz wykonać sama w domu. Oto kilka praktycznych porad, jak wyczarować manicure rodem z salonu urody.

Zobacz: Modne paznokcie 2014

Jeśli również jesteś znudzona jednokolorowymi, monochromatycznymi kolorami paznokci, powinnaś koniecznie zobaczyć, co ciekawego piszczy w świecie manicure. Pomysłowość pasjonatek ozdabiania paznokci nie zna granic! Wybraliśmy kilka ciekawszych i prostych propozycji, jak wykonać niesamowity manicure w domowych warunkach.

 

Gwiezdne pazokcie

Wraz z kosmicznymi i gwiezdnymi nadrukami przeszedł czas na niezwykłe paznokcie. Zjawiskowe jak niebo nocą, ale bardzo łatwe w wykonaniu, wystarczy kilka kolorowych lakierów, brokat i gąbeczka.

Gwiezdne pazokcie

Gwiezdne pazokcie

Na początek oklejamy palce taśma klejącą w około paznokci. Jednolita bazą, np. w kolorze niebieskim, malujemy całość płytki. Na plastikową podkładkę aplikujemy ciemniejszy kolor błękitu, lub fioletu i maczamy w nim gąbeczkę. Malujemy nią paznokcie, cieniując je od ich końca. Tę samą czynność powtarzamy z innymi kolorami. Gdy osiągniemy już zadowalający efekt gwiezdnego  podniebnego gradientu, aplikujemy lakier z brokatem, na koniec przeciągamy lakierem bezbarwnym i zrywamy taśmę.

 

Nadrukowane

Tego sezonu w modzie pojawiają się nadrukowane koszulki, dlatego moda urodowa również postanowiła stworzyć coś nadrukowanego. Paznokcie ozdobione napisami prosto z gazety wyglądają oryginalnie i są banalnie proste w wykonaniu.

Nadrukowane paznokcie

Nadrukowane paznokcie

Na początek należy pomalować paznokcie warstwą ochronnej odżywki. Jednolitym kolorem np. szarym pomalować całość paznokci. Gdy ogół będzie już dokładnie suchy, należy zmoczyć płytkę paznokcia w alkoholu, np. spirytusie i przyłożyć fragment gazety. Dokładnie dociskając, przytrzymujemy chwilę i ścigamy. Na koniec przyciągamy płytkę bezbarwnym lakierem dla wyrównania oraz nadania ładnego połysku.

 

Grochy, groszki i kokrady

Niezwykle urocze i proste w wykonaniu paznokcie z pewnością przypadną do gustu fankom słodkości. Aby uzyskać manicure w stylu Myszki Miki lub tradycyjnych groszków, wystarczy jedynie ulubiony kolor i biały lakier do zrobienia kropek.

Paznokcie Miki

Paznokcie Miki

Na początek taśma klejąca oddzielamy równe linie na płytce (w miejscu białej płytki). Malujemy czerwonym lakierem i ściągamy taśmę. Białym lakierem robimy kropki, aby były równe i okrągłe. Najlepiej aplikować go specjalną końcówką, ale możemy ją zastąpić główką od szpilki lub starym korektorem. Następnie czarnym lakierem malujemy kokardki. Na koniec przeciągamy bezbarwnym lakiem i gotowe!

A wam które propozycje przypadły do gustu?

Redakcja poleca

REKLAMA