Jak upiąć włosy? - Zrób to sama

Myślisz, że modne upięcie zajmuje dużo czasu? Nic bardziej mylnego! Zobacz, jak wykonać kilka efektownych fryzur prostym domowym sposobem.
/ 20.09.2011 07:19

Myślisz, że modne upięcie zajmuje dużo czasu? Nic bardziej mylnego! Zobacz, jak wykonać kilka efektownych fryzur prostym domowym sposobem.

Idealny kucyk, romantyczny koczek oraz efektowne upięcie gwiazd jest w zasięgu możliwości każdej z nas. Wystarczy kilka wsuwek, dobra gumka, grzebień i lakier do włosów. Jeśli już uzbierałaś trochę chęci i składników na domowy salon fryzjerski to możemy zaczynać!

 

Romantyczny kok

L'oreal

Romantyczny kok daje nam dużo możliwości. Jest banalnie prosty i dodaje uroku, zwłaszcza modnym obecnie romantycznym, jesiennym stylizacjom. Możesz go pozostawić schludnym i eleganckim jak na poniższym przykładzie. Jednak nam bardziej odpowiada wersja lekkiego roztrzepania i uroczej niepoprawności.

Kok na bok

Kok na bok

Aby go wykonać, potrzebujesz: lakieru nabłyszczającego, kilka wsuwek oraz solidną gumkę do włosów.

Na początek przeczesujemy włosy szczotką (najlepiej o miękkim włosiu), włosy ręcznie odgarniamy na bok i przeczesujemy. Następnie tuż przy linii twarzy podwijamy włosy i upinamy nisko za uchem, czynność powtarzamy przy linii karku z drugiej strony i podpinamy wsuwkami. Gumką ciasno spinamy włosy, wywijamy powstały kucyk i pryskamy lakierem, ponownie zwijamy i układamy w koczek. Podpinamy wsuwkami, a całość spryskujemy lakierem. Dla uzupełnienia możemy dodać kwiat lub palcami delikatnie porozsuwać zwinięte fragmenty koczka, aby nabrał on niesfornego looku.

 

Perfekcyjny kucyk

Tono San Martin, Ishoka

Z pozoru najprostsza fryzura od słońcem... a jednak, ten perfekcyjny kucyk jest odrobinę bardziej wymagający. Jego wykonanie jest jednak wciąż niezwykle łatwe, a efekt oszałamiający!

Perfekcyjna kitka

Perfekcyjna kitka

Aby go wykonać, potrzebujesz: trzy większe wałki do włosów, lakier nadający objętość, grzebień, dwie wsuwki oraz gumkę.

Na początek przeczesujemy włosy szczotką. Dzielimy je na cztery porcje - jedna na środki, dwie z boku oraz jedna z tyłu. Każdą z nich zaczesujemy do przodu, spryskujemy lakiem i zawijamy na wałek. Następnie odczekujemy chwilkę i ściągamy wałki, włosy tapirujemy warstwami, spryskując je od czasu do czasu lakierem. Całość zgarniamy kitkę i cierpliwie (delikatnie!) zaczesujemy do tyłu. Pożądany efekt spinamy gumką. Na koniec zawijamy pasemko z kitki na gumkę. Dodatkowym trickiem jest wykorzystanie suszarki do włosów oraz lakieru - daje to bardziej dynamiczny efekt. Dla urozmaicenia całości możesz wprowadzić opaskę do włosów - koniecznie z gumki, jak na pokazach Alexandra Wanga.

 

Seksowne upięcie

Vivienn Mackinder

Brigitte Bardott jest doskonałym przykładem na to że spora objętość to jeden z najlepszych wabików męskich spojrzeń. Objętościowy kok jest doskonały nie tylko na oficjalne spotkania, ważne uroczystości jest także (a nawet bardzo!) idealnym rozwiązaniem na randkę.

Zobacz też: Lekcja urody z Brigitte Bardot

Seksowny kok

Seksowny kok

Aby go wykonać potrzebujesz: szczotki, spinki do włosów, wsuwki, lakier nabłyszczający oraz grzebień.

Na początek przeczesujemy włosy i udzielamy tył, który będzie nadawał objętości fryzurze. Na samym przodzie pozostawiamy luźno opadające włosy. Wybrane tylne pasmo tapirujemy, spryskujemy lakierem i spinamy spinką w małego luźnego koczka. Resztę włosów zgarniamy do boku, podpinamy wsuwkami. Powstały szeroki kucyk podwijamy do środka na kształt banana i upinamy wsuwkami. Pozostawione górne pasmo zaczesujemy na tył i wpinamy do reszty koka. Z przodu formujemy niesfornie opadające włosy i spryskujemy lakierem. Dla uzupełnienia możemy wpiąć również dekoracyjne spinki z diamencikami i kwiatami, tak jak robią to gwiazdy Hollywood.

Zobacz również:

         Usta jesieni                            Styl z Ulicy                                   Kolorowe paznokcie

Redakcja poleca

REKLAMA