POLECAMY

Jak upiąć włosy? - Zrób to sama

Myślisz, że modne upięcie zajmuje dużo czasu? Nic bardziej mylnego! Zobacz, jak wykonać kilka efektownych fryzur prostym domowym sposobem.

Myślisz, że modne upięcie zajmuje dużo czasu? Nic bardziej mylnego! Zobacz, jak wykonać kilka efektownych fryzur prostym domowym sposobem.

Idealny kucyk, romantyczny koczek oraz efektowne upięcie gwiazd jest w zasięgu możliwości każdej z nas. Wystarczy kilka wsuwek, dobra gumka, grzebień i lakier do włosów. Jeśli już uzbierałaś trochę chęci i składników na domowy salon fryzjerski to możemy zaczynać!

 

Romantyczny kok

L'oreal

Romantyczny kok daje nam dużo możliwości. Jest banalnie prosty i dodaje uroku, zwłaszcza modnym obecnie romantycznym, jesiennym stylizacjom. Możesz go pozostawić schludnym i eleganckim jak na poniższym przykładzie. Jednak nam bardziej odpowiada wersja lekkiego roztrzepania i uroczej niepoprawności.

Kok na bok

Kok na bok

Aby go wykonać, potrzebujesz: lakieru nabłyszczającego, kilka wsuwek oraz solidną gumkę do włosów.

Na początek przeczesujemy włosy szczotką (najlepiej o miękkim włosiu), włosy ręcznie odgarniamy na bok i przeczesujemy. Następnie tuż przy linii twarzy podwijamy włosy i upinamy nisko za uchem, czynność powtarzamy przy linii karku z drugiej strony i podpinamy wsuwkami. Gumką ciasno spinamy włosy, wywijamy powstały kucyk i pryskamy lakierem, ponownie zwijamy i układamy w koczek. Podpinamy wsuwkami, a całość spryskujemy lakierem. Dla uzupełnienia możemy dodać kwiat lub palcami delikatnie porozsuwać zwinięte fragmenty koczka, aby nabrał on niesfornego looku.

 

Perfekcyjny kucyk

Tono San Martin, Ishoka

Z pozoru najprostsza fryzura od słońcem... a jednak, ten perfekcyjny kucyk jest odrobinę bardziej wymagający. Jego wykonanie jest jednak wciąż niezwykle łatwe, a efekt oszałamiający!

Perfekcyjna kitka

Perfekcyjna kitka

Aby go wykonać, potrzebujesz: trzy większe wałki do włosów, lakier nadający objętość, grzebień, dwie wsuwki oraz gumkę.

Na początek przeczesujemy włosy szczotką. Dzielimy je na cztery porcje - jedna na środki, dwie z boku oraz jedna z tyłu. Każdą z nich zaczesujemy do przodu, spryskujemy lakiem i zawijamy na wałek. Następnie odczekujemy chwilkę i ściągamy wałki, włosy tapirujemy warstwami, spryskując je od czasu do czasu lakierem. Całość zgarniamy kitkę i cierpliwie (delikatnie!) zaczesujemy do tyłu. Pożądany efekt spinamy gumką. Na koniec zawijamy pasemko z kitki na gumkę. Dodatkowym trickiem jest wykorzystanie suszarki do włosów oraz lakieru - daje to bardziej dynamiczny efekt. Dla urozmaicenia całości możesz wprowadzić opaskę do włosów - koniecznie z gumki, jak na pokazach Alexandra Wanga.

 

Seksowne upięcie

Vivienn Mackinder

Brigitte Bardott jest doskonałym przykładem na to że spora objętość to jeden z najlepszych wabików męskich spojrzeń. Objętościowy kok jest doskonały nie tylko na oficjalne spotkania, ważne uroczystości jest także (a nawet bardzo!) idealnym rozwiązaniem na randkę.

Zobacz też: Lekcja urody z Brigitte Bardot

Seksowny kok

Seksowny kok

Aby go wykonać potrzebujesz: szczotki, spinki do włosów, wsuwki, lakier nabłyszczający oraz grzebień.

Na początek przeczesujemy włosy i udzielamy tył, który będzie nadawał objętości fryzurze. Na samym przodzie pozostawiamy luźno opadające włosy. Wybrane tylne pasmo tapirujemy, spryskujemy lakierem i spinamy spinką w małego luźnego koczka. Resztę włosów zgarniamy do boku, podpinamy wsuwkami. Powstały szeroki kucyk podwijamy do środka na kształt banana i upinamy wsuwkami. Pozostawione górne pasmo zaczesujemy na tył i wpinamy do reszty koka. Z przodu formujemy niesfornie opadające włosy i spryskujemy lakierem. Dla uzupełnienia możemy wpiąć również dekoracyjne spinki z diamencikami i kwiatami, tak jak robią to gwiazdy Hollywood.

Zobacz również:

         Usta jesieni                            Styl z Ulicy                                   Kolorowe paznokcie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (18)
/6 miesięcy temu
Mam długie włosy, więc w APH zapłaciłam 200zł. Włosy trzymały mi się całe wesele i jeszcze na drugi dzień!
/6 miesięcy temu
Ile zapłaciłaś za upięcie w APH? Szukam fryzjera, który uczesze mnie na ślub w przyszłym roku.
/8 miesięcy temu
Mi bardzo pomaga w układaniu takich fryzur żel do modelowania z Royal Moroccan. Jest dość mocny.
POKAŻ KOMENTARZE (15)