Jak oswoić ubrania w stylu punk - porada

Biżuteria z punkowymi motywami, takimi jak czaszki, to dobry sposób na zmierzenie się ze stylem punk - i stosunkowo najprostszy, fot. By dziubeka, 34 zł
Podarte jeansy, glany, czaszki, t-shirty z nazwami ulubionych zespołów, skórzane ramoneski... Styl punk nie wychodzi z mody! Czy wiesz, jak ubrać się w stylu punk? Albo jak oswoić ten styl, byś mogła ubierać się w stylu punk od rana do wieczora? Pomożemy Ci!
/ 30.05.2011 09:53
Biżuteria z punkowymi motywami, takimi jak czaszki, to dobry sposób na zmierzenie się ze stylem punk - i stosunkowo najprostszy, fot. By dziubeka, 34 zł

Czy wiedziałaś, że w stylu punk możesz ubierać się bez względu na wiek? Nie kręć głową, nie mówimy o karykaturalnych starszych paniach z tapirem na głowie i w skórzanej katanie. Owszem, rozumiemy złośliwe uśmieszki, jakie mogą one wywoływać, ale przyznajemy się też, że cenimy odwagę i czasem zazdrościmy innym odwagi. Jeśli podobnie jak my, masz słabość do stylu punk, sprawdź, nasze rady mogą Ci się przydać.

  • Po pierwsze odwaga – żeby nosić się w stylu punk, nie musisz stawiać na głowie irokeza, nosić agrafek w uszach ani też niszczyć nowych ubrań. Wystarczy trochę luzu i ryzyka. W dużym skrócie współczesny styl punk to niestereotypowe połączenia, to dżins, skóra, koronki, duża ilość biżuterii, luksusowe materiały poddanie niezbyt luksusowej obróbce. Z tym „starym” punkiem łączy go łamanie zasad, buntownicza natura i właśnie odwaga w niestereotypowych łączeniach. Zaryzykuj, załóż podarte dżinsy i buty na wysokim obcasie. Albo buty typu glany do rurek i białej koszuli. Albo kurtkę skórzaną zamiast czarnej marynarki.

Zobacz także: Ile toreb powinnaś mieć w szafie?

  • Po drugie minimalizm i rozsądne dawkowanie – nawet jeśli myślisz, że jesteś za stara bądź zbyt konserwatywna, to wcale nie musi oznaczać, że powinnaś dać sobie spokój z punkowymi motywami. Właśnie – motywami, a nie ubieraniem się od stóp do głów. Styl punk noszony na serio i w ramach total looku pasuje raczej młodym dziewczynom, jeśli nastolatką przestałaś być w zeszłej dekadzie, radzimy raczej wstrzemięźliwość, bez względu na trendy. I rozsądne dawkowanie. Jeśli podarte dżinsy, to czysty i nieznoszony t-shirt lub po prostu biała koszula. Jeśli torebka cała w ćwiekach, to „spokojne” buty – raczej cieliste szpilki niż lakierowane botki z dużą ilością ozdób.
  • Po trzecie biżuteria i dodatki – podrasuje każdy strój, minimalistycznej stylizacji doda charakteru, prostym ubrania pazura. To stosunkowo prosty sposób na zmianę i odświeżenie całej garderoby. Styl punk charakteryzuje się dużą ilością biżuterii, raczej srebrnej lub stalowej, w nietypowych formach (czaszki, krzyże, łańcuchy, agrafki). Zamiast niszczyć i dziurawić ukochane dżinsy po prostu załóż kilka łańcuszków na szyję oraz jakiś wielki sygnet z czaszką na palec.

Ale jeśli już niechcący zniszczyłaś ulubione dżinsy, na przykład po wyjęciu z prania okazało się, że przybyła im dziura na kolanie, nie wyrzucaj ich ani nie naprawiaj, załóż i sprawdź, czy podniszczone spodnie nie odnajdą się w Twojej letniej garderobie w nowym stylu.

  • Po czwarte klasyka i dobra jakość – im jesteś starsza, tym większą wagę powinnaś przywiązywać do jakości kupowanych ubrań. Kurtka skórzana dobrej jakości będzie na miejscu w biurze i bez problemu dogada się z zawartością Twojej szafy – w końcu można już ją uznać za klasyk. Buty na obcasie, jeśli będą miały klasyczną linię, to nawet w wersji ozdobionej ćwiekami sprawdzą się wieczorem, nawet jeśli skończyłaś już trzydziestkę (i nie jesteś gwiazdą lub celebrytką), a glany lub botki na grubej podeszwie będą pasować do czarnych spodni, ale tylko wtedy, gdy będą dobrej jakości (i dobrze wypastowane).

Zobacz także: Jak w piętnaście minut przygotować się do randki?

Redakcja poleca

REKLAMA